הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

קרב האריות הוותיקים: לקראת UFC 267

גלובר טיישיירה ינסה להיות אלוף עולם בגיל 42, פטר יאן יסתפק בקרב על האליפות הזמנית, איסלם מחצ'ב יילחם סופסוף בכוכב עם רזומה עשיר וחמזאט צ'ימייב חוזר אחרי שחלה קשה במחלת הקורונה

צחי בניטה  29.10.21 - 19:54

תגיות: UFC

אירוע עמוס כוכבים יתקיים מחר בערב (שבת) באבו דאבי, לשמחתנו גם בשעות נוחות: 17:30 ייחלו הקרבות המקדימים ובשעה 21:00 הקרבות המרכזיים. לא פחות מ-15 קרבות יתקיימו באירוע אך למרות שמדובר באירוע איכותי ביותר, רק שני לוחמים אמריקאים מתוך 30, וגם השניים הללו הגיעו בתור מחליפים מאוחרים ללוחמים שנפצעו. האירוע באבו דאבי מביא איתו לוחמים בינלאומיים משלל מדינות אך קהל היעד המרכזי הם לוחמים מאזור רוסיה ולוחמים מוסלמים. ישיר ב-SPORT5 LIVE.

בקרב המרכזי יילחמו האריות הותיקים במחלקת הלייט הביווייט: האלוף הפולני יאן בלאחוביץ' שנמצא בשיאו בערוב הקריירה שלו, כבר בן 38 אבל ניצח תשעה מתוך עשרת הקרבות האחרונים שלו ומוכיח מהו אופי פולני. הסטרייקר הקשוח פתח את הקריירה ב-UFC עם ארבעה הפסדים מתוך שישה קרבות ושקל פרישה לאחר שלא התאושש מפציעה בגב. הוא בהחלט הזוכה הבכיר מאז שג'ון ג'ונס נטש את המחלקה.


 

יריבו, גלובר טיישיירה עם סיפור לא פחות דרמטי, ינסה להיות האלוף המבוגר בהיסטוריה אחרי רנדי קוטור האגדי. טיישיירה בן ה-42, היגר לארה״ב מברזיל בגיל 20 והחל לעבוד באדריכלות נוף. אז גילה את עולם ה-MMA והחל להתאמן כל יום במשך שעות אחרי העבודה.

לאחר שהשיג מספר ניצחונות מרשימים וקיבל את החוזה מה-UFC, אשראי שהיית העבודה שלו פגה והוא הפך למהגר לא חוקי בארה"ב. כדי לא להסתבך עם החוק הוא חזר לברזיל, ויתר על חלום ה-UFC ולא ידע שייקח לו כל כך הרבה זמן לחזור. בינתיים הפך לאחד הלוחמים הבכירים מחוץ ל-UFC ורק בגיל 32, לפני עשור, חזר לארה"ב וחתם שוב ב-UFC.

ייתכן מאוד שטרום עידן ג'ון ג'ונס, היה טיישיירה מצליח להשיג את התואר אך מאז שג'ונס ואחר כך גם דניאל קורמיה הגיחו, אף אחד לא התקרב לרמתם. בסופו של דבר הברזילאי גם הפסיד לג'ונס בקרב האליפות. אך אם יש סיבה שטיישיירה עדיין לא פרש זה החלום הגדול לזכות בתואר האליפות הנכסף. למרות גילו המתקדם טיישיירה נמצא ברצף של חמישה ניצחונות. שני הלוחמים הותיקים שעשויים מאופי, לא פחות מיכולת הלחימה שלהם מאותגרים על ידי הכוח הצעיר העולה במחלקה. אחד כזה הוא יירי פרוחאזקה הצ'כי, עם הסגנון הקטלני, הגיע לאירוע בתור גיבוי לקרב המרכזי וצפוי להיות הטוען לכתר הבא. עוד כוכב עולה במחלקה הוא מאגומד אנקאלייב, למרות היותו דגסטני, מדובר בלוחם עמידה נהדר שמנצח את רוב הקרבות שלו בנוקאאוט. אנקאלייב יילחם באירוע נגד אוזדימיר.

פטר יאן המאוכזב, ציפה להילחם באירוע נגד האלוף אלג'מיין סטרלינג ולהחזיר לעצמו את התואר האבוד. בקרב האליפות ביניהם יאן פגע בו עם מכת ברך לא חוקית וסטרלינג שלא הצליח להתאושש, או שעשה עצמו לא מצליח, ניצח בפסילה וזכה בתואר.

למרות שנקבע ביניהם קרב חוזר, סטרלינג הודיע שעדיין לא התאושש מהפציעה וביטל את הקרב, זאת לאור סרטונים ברחבי הרשת שמראים שהוא מתאמן בצורה אינטנסיבית. מי שהתייצב להחליף אותו הוא קורי סנדהגן שהפסיד לא מכבר בהחלטה שקולה לטי ג'יי דילאשואו. דילאשואו בעצמו מתאושש מניתוח ולכן לא היה כשיר להילחם באירוע.

 

איסלם מחצ'ב שהפך לאחד הלוחמים המסקרנים ב-UFC, המתין זמן רב לקרב בפרופיל גבוה. מחצ'ב הוא שותף האימונים הבכיר של חאביב נורמאגומדוב ולאחר שהאחרון פרש, כעת המטרה הגדולה של "מחנה חאביב" להפוך את מחצ'ב לאלוף. הדגסטני תחילה שובץ לקרב נגד דוס אנג'וס, בפעם השלישית שמנסים לקיימו, אך שוב בוטל בשל פציעה. מעטים הלוחמים המדורגים שמוכנים להילחם נגדו, מה שנקרא: קרב לא משתלם.

אבל דן הוקר שבמשך שנים נלחם נגד כולם החליט לקחת את הקרב ללא היסוס. הוקר לאחרונה נאלץ לעזוב את ניו זילאנד יחד עם מחנה האימונים המפורסם "סיטי קיקבוקסינג" בשל מגבלות הקורונה הקשים במדינה.

 
גם חמזאט צ'ימייב חוזר להילחם באירוע הזה אחרי שהיה לסנסציית תקופת הקורונה וניצח בצורה מוחצת שלושה קרבות בזמן קצר, הוא חלה בקורונה ולא הצליח להתאושש. התסכול היה כה גדול שהוא הודיע על פרישה אך חזר בו דיי מהר. צ'ימייב נחשב למתאבק ברמה גבוהה מאוד ובפעם הראשונה יפגוש לוחם בכיר, לי ג'יאנגליאנג הסיני, מדורג 11 במחלקה ונחשב לסטרייקר מסוכן מאוד.

לדעות ופרשנויות נוספות - היכנסו לקבוצת הפייסבוק של קהילת ה-MMA הוותיקה בישראל.