הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

וולקנובסקי שמר על החגורה מול "הזומבי"

צפו: האוסטרלי פירק את יריבו הקוריאני. ניצחונות גם לצ'ימאייב וסטרלינג

גבע ינקלביץ'  10.04.22 - 12:13

תגיות: UFC 273

UFC 273 הסתיים הלילה (בין שבת לראשון) כששני קרבות האליפות של הערב שמרו על הסטטוס קוו במתומן של דיינה ווייט, כשהאלופים אלכסנדר וולקונבסקי (משקל נוצה) ואלג'מיין סטרלינג (משקל תרנגול) שמרו על החגורות שלהם מול יריבים לא פשוטים. בקרב המסקרן ביותר של הערב, שאף זכה בתואר "קרב הערב", חמזאט צ'ימאייב עשה צעד משמעותי במסעו לעבר קרב אליפות פוטנציאלי, כשגבר על גילברט ברנס (שהיה שני בטבלת הטוענים לכתר) בהחלטת שופטים מאוחדת.

אלכסנדר וולקנובסקי ניצח את צ'אן סאנג יאנג ב-TKO
קרב שהיווה הדוגמא המושלמת ביותר לאיך שופט UFC צריך להתנהג בקרב. ה"זומבי" ספג לא פחות מ-102 מכות משמעויות לראשו, כשמספר פעמים הוא דידה והסתחרר. שלושה סיבובים שלמים כאלה היו לנו, כשבדרך וולקנובסקי סופג 31 מכות לראשו גם הוא.

לבסוף, שופט הקרב הרב דין, אחד השופטים המקצועיים ביותר במתומן, ראה בסיבוב הרביעי את מצבו של הקוריאני, שסירב לפרוש וסירב להישאר על הרצפה, בדרך בה התאפיין לאורך כל הקריירה וממנה הגיע כינויו. דין עצר את הקרב כששני הלוחמים על הרגליים, לטובת בריאותו של "הזומבי, במה שהפך להיות הניצחון ה-21 שלו ברצף. בסיום הקרב אמר צ'אן סאנג כי הוא ישקול את עתידו בזמן הקרוב, כשלא מן הנמנע שהכפפות של אחד הלוחמים הקשוחים ביותר יתלו והקריירה האדירה שלו תסתיים.

אלג'מיין סטרלינג ניצח את פיוטר יאן בהחלטת שופטים מחולקת
כמעט שמונה דקות מתוך ה-25 שהיו לנו בקרב הזה היו עם סטרלינג על גבו של האלוף הזמני. האמריקאי רשם שני טייקדאונס בכל הקרב, אבל השניים האלה היו בדיוק מה שעזר לו להשתלט על הקרב ולזכות בהחלטת השופטים, כשהוא סוגר את גופו של יאן במשולש גוף, שתיסכל ועייף את האלוף הזמני.

מנגד, גם יאן רשם דקות עם שליטה משלו על הרצפה, כשרשם חמש וחצי דקות על גבו של סטרלינג. למרות יכולת לא רעה שלו, בסיום היה זה סטרלינג שחגג, בתום 25 דקות של גראפלינג טהור, כשבריאיון בסיום הוא אף סימן את המטרה הבאה שלו - טי ג'יי דילשואו.

צפו בסטרלינג שומר על החגורה מול יאן>>>

חמזאט צ'ימאייב ניצח את גילברט ברנס בהחלטת שופטים מאוחדת
היריב הקשה ביותר של צ'ימאייב עד היום סיפק לנו גם את הקרב הארוך ביותר של הצ'צ'ני, שנמשך לאורך כל שלושת הסיבובים. חמש הדקות הראשונות היו של צ'ימאייב, שלראשונה בקריירה שלו גם ספג יותר מכות משמעותיות מאשר הוא סיפק, אך איזן את התוצאה עם שני טייקדאונס מוצלחים. הסיבוב השני היה המשמעותי ביותר, אז הברזילאי שלט בקרב על הרגליים, למרות ניסיון טייקדאון לא מוצלח.

לבסוף, הסיבוב האחרון הלך לכיוונו של הצ'צ'ני, אבל לא בקלילות האופיינית לו, כשהוא ספג אגרופים שהעיפו את ראשו לאחור, דבר שלא קרה באף קרב שלו עד היום. דבר נוסף שלא קרה - לראשונה בקריירה שלו צ'ימאייב נאלץ לחכות להחלטת השופטים כדי לדעת אם ניצח. לאחר שהחלטת השופטים נקבעה, צ'ימאייב ניצל את הריאיון שלו בסוף הקרב כדי לשבח את יריבו: "הוא בחור קשוח, לא היה לי מושג כמה הוא קשוח. תודה על הקרב הזה גילברט, אני אוהב אותך".

בקרבות הנוספים של הערב, מקנזי דרן גברה על טשיה טורס בהחלטת שופטים מחולקת, בעוד מארק מאדסן גבר על ווינק פישל בהחלטה מאוחדת. בקרבות המוקדמים של היום, ראקל פנינגטון גברה על אספן לאד, גם היא בהחלטת שופטים מאוחדת

צפו בקרב המרתק בין הצ'צ'ני לברזילאי>>>