הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"הגיע הזמן שהלוחמים שנדפקו יפסיקו לשתוק"

צפו: פרגוסון התפוצץ על תנאי השכר של ה-UFC, וגם: התגובה של מקגרגור

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  05.05.22 - 20:58

כמעט שנה עברה שטוני פרגוסון נלחם בקרב האחרון שלו. אז "אל קוקוי" רשם הפסד שלישי ברציפות, כשנכנע לבניל דאריוש בהחלטת שופטים. אתמול (רביעי), במסיבת העיתונאים לקראת UFC 274 (שיתרחש בלילה שבין שבת לראשון), שם יילחם פרגוסון נגד מייקל צ'אנדלר באחד הקרבות המרתקים של הזמן האחרון, פתח הלוחם הוותיק את הלב וגם את הפה, על היחס של UFC ללוחמיה ועל השכר שהם מקבלים.

"הרבה לוחמים סתמו את הפה הרבה זמן, כולל אותי", אמר פרגוסון, "הגיע הזמן שלוחמים אחרים שסבלו מה-UFC יתחילו לדבר, כי אני לא היחיד שנדפק. אני חושב שלא משלמים לנו מספיק, אני אגיד את האמת. לפני כמה ימים דיינה ווייט אמר שמתאגרפים מקבלים יותר מידי כסף, אז ביקשתי ממנו להתאגרף, כדי שאוכל להרוויח יותר. הוא לא הסכים. אני לא מבין למה".

"אני אתלט מגיל קטן, גדלתי על ענפי ספורט שונים, ששיחקתי בהם ברמה הכי גבוהה שיש. אני רוצה ללכת ולנסות להתחרות בכל הענפי ספורט האלה, ועכשיו יש לי את ה"סוחר סמים" הזה שאומר לי שאסור לי לעשות את הדברים האלה. אני רוצה ללכת לעשות יותר כסף עבור המשפחה שלי".

"אישית, אני מחכה לביטוח", המשיך פרגוסון, שפרק תסכול ארוך שנים במסיבת העיתונאים הזו, "פעם, כשהייתי אלוף, נפלתי בטעות ונפצעתי. הם החליטו לקחת לי את התואר בגלל הפציעה הזו. אלה הדברים שמפריעים לי. שמנצלים אותי, שמביאים אותי כדי לחייך בפוסטר, כשראיתי שה-UFC לא יודע להעריך אותי, החלטתי שאני אקבל את ההערכה שלי בדרכים אחרות".

מי שלא ממש אהב את הנאום העצבני של פרגוסון היה קונור מקגרגור, שצייץ נגד האמירות של "אל קוקוי" ולמעשה האשים אותו בצרות שלו: "טוני פרגוסון, שהחליף סוכנים ארבע פעמים בשנה האחרונה, אומר שזו אשמתו של מישהו אחר שהוא נמצא במצב שהוא נמצא בו. כמה גשרים בן אדם צריך לשרוף לפני שהוא מסתכל על עצמו במראה ואומר: "אולי אני הבעיה". שאלוהים יברך אותך חבר, אני אתפלל בשבילך". מקגרגור, אגב, כבר הספיק למחוק את הציוץ הזה מאז שפורסם.