$(document).ready(function () { setTimeout(function () { $('#Haim_L').remove(); }, 2500); // Remove the element after 3000 milliseconds (3 seconds), you can adjust this value as needed });
הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

ראשים התעופפו: הנוקאאוטים של השנה ב-UFC

צפו בטירוף: זכייה מרגשת, בעיטה אכזרית ותמונה שתזכר לדורות. הצביעו בסקר

גבע ינקלביץ'
גבע ינקלביץ'  25.12.22 - 18:31

תגיות: UFC

לא מעט קרבות היו בשנת 2022 ב-UFC. היו לנו 41 אירועים, כל אירוע עם מספר קרבות לא קטן, וככר פורה שמכיל בתוכו לא מעט אנשים משוגעים, קיבלנו מהארגון הזה גם לא מעט רגעים מרגשים, אדירים, כואבים וגם מדהימים. אומנם ישנן מספר דרכים לסיים קרב ב-MMA, אבל אין ויכוח שהדרך הכי מרגשת היא בנוקאאוט - ומאחר שנגמרו כל האירועים של הארגון לשנת 2022, אנחנו כאן כדי להזכיר לכם את הנוקאאוטים הגדולים ביותר של השנה.

אתחיל בדיסקליימר קטן - לא מדובר בקרבות הכי טובים, אלא בנוקאאוטים הכי מרשימים, כאלה שגרמו לאוהדים ביציע לשמוט את הלסת ולתפוס את הראש, ורגע גדול כזה קיבלנו בקרב בין קמארו אוסמן ולאון אדווארדס, במפגש שהיה ביניהם באוגוסט האחרון בסולט לייק סיטי, יוטה.

לאון אווארדס VS קמארו אוסמן
אחרי 5 סיבובים של מלחמה ענקית וכשהקרב כמעט וחמק לו בין האצבעות, אדווארדס הבריטי הצליח לשלוח בעיטה מסחררת לראשו של האלוף הבלתי מעורער, אוסמן, בעיטה שהפילה אותו לרצפה קצת פחות מדקה לסיום הקרב. בשיחה עם מאמנו בין הסיבובים האחרונים, המאמן שלו דירבן אותו וצעק לו שהוא חייב לשלוף את הקרב הזה מהאש - ולאון הקשיב.

אם לא הבעיטה הזו, אדווארדס היה מפסיד את הקרב הזה בהחלטת שופטים ואוסמן היה ממשיך לניצחון 20 ברציפות בקריירה ולהגנה מספר 6 על החגורה שלו. התגובות של אדווארדס, הצוות שלו ושאר האנשים באולם מבהירים את כל מה שצריך לדעת על הניצחון הזה. צפו בנוקאאוט בנגן הוודיאו למעלה.

מייקל צ'נדלר VS טוני פרגוסון
אחרי שני הפסדים רצופים לצ'ארלס אוליביירה וג'סטין גייצ'י, צ'נדלר חיפש לחזור למסלול הניצחונות ומי שהגיע מולו היה טוני פרגוסון הוותיק, שהגיע אחרי שלושה הפסדים רצופים משלו. עם פתיחת הסיבוב השני של הקרב - הגיע הרגע הגדול.

צ'נדלר שלח בעיטה אדירה לסנטר של "אל קוקוי" ואחרי תנועה קטנה שבלבלה אותו, פרגוסון הוריד את השמירה שלו מהראש וחטף את מלוא עוצמת הרגל של "איירון מייק" לתוך הראש. תוך שנייה אחת - פרגוסון נפל לרצפה והפסיד בקרב, לא לפני שסיפק תמונה שתיזכר לדורות, בנוקאאוט שגרם לנשיא הארגון, דיינה ווייט, להגיד: "זה הנוקאאוט הכי אכזרי שראיתי בחיי". צפו בנוקאאוט בנגן הווידאו למטה.

אלכס פריירה VS שון סטריקלנד
6 ניצחונות רשם סטריקלנד לפני שהגיע אלכס פריירה הברזילאי. זה היה הקרב השלישי של פריירה בארגון ואחרי 6 ניצחונות רצופים, הוא הזדקק ל-2 וחצי דקות בלבד כדי לרשום ניצחון גדול, בקרב שהיה אחד מאלה שזכו ב"קרבות הערב" מהנשיא של ה-UFC.

סטריקלנד שמר את הקרב על הרגליים והתרחק מהברזילאי בכל פעם שניסה להתקרב אליו, אבל בסוף הוא נתפס. שני אגרופים מדויקים של פריירה הפילו את האמריקאי והיממו את כל יושבי האולם בלאס וגאס. צפו בנוקאאוט בנגן הווידאו למטה.

מולי מקאן VS לואנה קרולינה
ערב נהדר ב-O2 ארנה שבלונדון כלל בין היתר גם את אחד הנוקאאוטים הקשוחים של השנה, כש"מיטבול מולי" הבריטית גברה על לואנה קרולינה הברזילאית, בניצחון 5 שלה בנוקאאוט בקריירה. ועוד איזה נוקאאוט זה היה.

באמצע הסיבוב השלישי והאחרון בקרב שלהן, ניסיון טייקדאון כושל של מקאן הביא את שתי הלוחמות קרוב אחת לשנייה ומקאן ניצלה את העמדה בה הייתה, כדי לשלוח מרפק מסובב ישר לתוך הפנים של קרולינה. הברזילאית צנחה לרצפה ומקאן הקפיצה את כל האולם בלונדון, שפשוט השתגע מהניצחון של הבריטית. גם כאן, החגיגות והשדרים הופכים את הכל לפשוט הרבה יותר טוב. צפו בנוקאאוט בנגן הווידאו למטה.

צ'יטו ורה VS דומיניק קרוז
לבסוף, נחזור לאוגוסט וספציפית לסן דייגו, אז דומיניק קרוז ומרלון "צ'יטו" ורה נפגשו לקרב המרכזי של פייט נייט UFC. השניים השאירו הכל במתומן, לחמו מלחמה אדירה ביניהם ולבסוף, באמצע הסיבוב הרביעי, קיבלנו את הרגע לו חיכינו.

בעיטה מדויקת וחזקה של ורה מצאה את האף של קרוז וכפי שניתן לראות בתמונה וגם בווידאו, האף של קרוז נשבר בעקבות הבעיטה. הוא נפל לרצפה ו-ורה זינק על ההזדמנות, שלח אגרוף אחד לסיום שהכריח את השופט לעצור את הקרב ולהעניק לצ'יטו ניצחון רביעי ברצף, בצורה שגרמה לשדרים להשתגע. צפו בנוקאאוט בנגן הוודיאו למטה.

ועכשיו, תורכם הגיע - ראיתם את הנוקאאוטים, התפעלתם מהיכולות, נפעמתם מהאתלטיות, אבל בסופו של דבר - מהו הנוקאאוט של השנה לדעתכם? הצביעו והשפיעו>>>