קנבארו: "הנגיף הזה רץ יותר מהר מרונאלדו"

בלם העבר: הסבים שלנו יצאו למלחמות, שבו בבית עם נטפליקס

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  23.03.20 - 18:40
תחילת כתבה

נגיף הקורונה, כידוע, משאיר לא מעט ספורטאים בבית ומי שניצל את המצב הוא שוער העבר האגדי של נבחרת ספרד, איקר קסיאס, שראיין באינסטגרם את פאביו קנבארו, שאיתו חלק חדר הלבשה בריאל מדריד וכיום מאמן בסין את גוואנגז'ו אברגרנדה.

קנבארו, שנמצא כיום סין, תיאר את המצב במדינה שבה למעשה פרץ הנגיף: "המצב פה הרבה יותר טוב, הנגיף נמצא תחת שליטה. הבעיה היא אנשים שחוזרים מאירופה, ארה"ב ודרום אמריקה, שצריכים להישאר בבידוד 15 ימים. בהתחלה, חזרתי לפה לשמונה ימים ונשארתי מתחם האימונים. כשיצאתי לעיר זה היה נראה כמו סרט - עיר של 30 מיליון איש שנטושה, ממש כמו סרט מדהים. בכל מקום מדדו לי חום".

עם זאת, הבלם לשעבר מרוצה הרבה פחות ממה שקורה במולדתו, איטליה:  "בסין אנשים פה מבינים שהם צריכים להישאר בבית, אבל לגבי איטליה אני מרגיש רע מאוד כי אנשים ממשיכים לצאת לרחובות. הבעיה בבתי בחולים שאליהם מגיעים יותר מדי אנשים ואין מיטות בשבילם, ובונים בתי חולים ברחובות. עכשיו מתחיל להיות חסר ציוד כמו מסכות, כפפות ועוד דברים שרופאים צריכים, והמצב לא טוב".

גם לגבי שאר היבשת, אלוף העולם האיטלקי לא ממש אופטימי: "זה לא עוזר לאף אחד כי ראיתי שגם בספרד, אנגליה או גרמניה שגם כשהתחילו לסגור מקומות, אנשים לא התייחסו. הייתה הזדמנות לסגור את המדינות ואת הערים ולא ניצלו את ההזדמנות, לא למדו מאיטליה. הכוח שיש לנו הוא לבקש מאנשים שיישארו בבית, כי כמה שנוצר יותר מגע בין אנשים זה מחמיר את המצב. הווירוס 'רץ' יותר מהר מכריסטיאנו רונאלדו. אנשים לא מבינים שהם גורמים נזק להורים שלהם".

גם קסיאס סיפר:"גם בספרד יש זמנים קשים מאוד. אנחנו צריכים להישאר בבתים ולחזק את רוחים של האנשים שעובדים בשירותי הרופאה, ועובדים קשה בכל יום".

לסיום, קנבארו ביקש: "כשחזרתי לאיטליה, אף אחד לא חשב שזה יגיע לשם. כל המשפחה שלי, כולל אשתי והילדים, יודעים שהם לא יכולים לצאת מהבית. אני מקווה שהניסיון מאיטליה וסין יעזור לספרד. מהסבים שלנו דרשו ללכת למלחמה, אנחנו צריכים להישאר בבית עם נטפליקס ואינסטגרם וזה מה שכל העולם צריך לעשות וזו הדרך היחידה לנצח את הווירוס".