הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

המנג'ר מגלה הכל: מי תנצח בדרבי החיפאי?

נעזרנו במשחק המחשב על מנת לחזות את התוצאה של המשחק הערב. התשובה בפנים

מתן שקרוב  05.03.18 - 17:00

תגיות: football manager

תחילת כתבהמשחק הפוטבול מנג'ר, למי שלא מכיר, זהו משחק אשר מדמה אימון קבוצת כדורגל בצורה המדויקת ביותר האפשרית. אם זה בעניינים כספיים, טקטיים ואפילו מהמשחק האחרון גם חברתיים. הערב (שלישי) ייצא לדרך המפגש בין הפועל חיפה למכבי חיפה. לקראת המשחק בין שתי הקבוצות (21:00, שידור ישיר ב- SPORT5), החלטנו לתת למשחק "פוטבול מנג'ר" להראות את יכולותיו ולבדוק בעזרתו את הכלים הטקטיים שיש לשתי הקבוצות ואף לנסות ולחזות את תוצאות המשחק.
הדרך הנכונה ביותר להסתכל על המשחק הערב היא להסתכל עליו כאל משחק בין חיה פצועה בירוק לחיה גאה באדום. הפועל חיפה הגיעה לחצי גמר הגביע אחרי שעברה את היריבה העירונית, מכבי חיפה תהיה חייבת לנצח את הדרבי הזה כדי להירגע מעט בכל הקשור לענייני התחתית הבוערת שמתחתיה לקראת המשחק החשוב מול אשקלון בשבוע הבא.

 לאור מחאת האוהדים המתגבשת, מכבי חיפה תהיה חייבת לצאת מהמשחק הזה עם ניצחון כדי לתת קצת שקט לאוהדיה. הפועל חיפה תקווה למעידות בהגנה הירוקה כמעט כמו כל משחק בעת האחרונה בכדי להמשיך את החגיגה מיום חמישי.

הסטטיסטיקות שנפרשו בפני הסימולציה שלנו הראו אחרת, למרות דקות ראשונות מאוד מאכזבות ושקולות. מכבי חיפה בעטה 17 בעיטות לשער אבל רק שלוש מהן למסגרת, כשאחת מהן היא שער הניצחון של עומר דמארי בדקה ה-33 . הפועל חיפה בעטה מעט לשער, רק ארבע בעיטות , ולא הייתה מדויקת זאת למרות החמצה גדולה של רוסלן ברסקי. המשחק כלל לא התעלה לרמה גבוהה למרות החמצה גדולה נוספת של דמארי, ובעיקרו התבטא במרכז השדה.
מכבי חיפה תצטרך לנצל את שחקני מרכז השדה הטכניים שלה, קהת ואזולאי, שינסו להיות השחקנים אשר יובילו לניצחון. בסימולציה מכבי חיפה תקפה יותר מהמרכז, דבר שלא קורה בדרך כלל אבל יכול לעזור לה להביא את הניצחון מאשר האגפים המעט אנמיים שלה מיום חמישי. הפועל חיפה אמנם לא בעטה לשער הרבה, אבל כשהגיעה לאזור המסוכן היא לא הייתה רחוקה מלהשוות, ורק חוסר מזל של ברסקי הוביל לתוצאה הזו.
 
בסופו של דבר רגע אחד של קסם של דמארי הוביל את מכבי חיפה לניצחון בסימולציה, דבר שהקהל של מכבי חיפה מחכה לו יותר מכל. ניצחון הערב יכול לעזור לירוקים לשמוח קצת בתקופה הרעה שלהם, ואולי אפילו להתכונן בצורה קלה יותר לתחילת העונה הבאה.