הפסקת אש? סוני ומיקרוסופט משתפות פעולה

חברות הענק מאחדות כוחות על מנת להלחם באויב משותף: גוגל

מתן בן ישי  20.05.19 - 11:44
תחילת כתבההיריבות בין סוני למיקרוסופט היא אחת היריבויות הבולוטות ביותר בתעשיית הגיימינג: שתי החברות עוסקות בפיתוח קונסולות, חומרה, מנויים ומשחקים בלעדיים על מנת להתחרות על ליבם של הגיימרים. בחודשים האחרונים חברת גוגל הכריזה על Stadia - שירות ענן סטרימינג בו השחקנים יוכלו לשחק במגוון משחקים מכל דפדפן כרום, מה שנראה שיצרה איום משותף, וכעת סוני ומיקרוסופט עושות את הלא ייאמן ומכריזות על שיתוף פעולה.

שיתוף הפעולה מתבטא באמצעות מסמך הבנות שהשתיים חתמו: החברות ישתפו פעולה ויבצעו פיתוח משותף של פתרונות עתידיים מבוססי ענן ב-Microsoft Azure - שירות הענן של מיקרוסופט, על מנת לתמוך בשירותי הסטרימינג והתוכן של כל אחת מהחברות. סוני אפילו תאמץ בשלב מסויים את שירותי הענן של המתחרה במידה ותתאים לצרכים שלה.

 

קשה להתעלם מהמהפכה שחברות כמו נטפליקס ושירותי סטרימים דומים ביצעו בתעשייה, וכעת חברות רבות מעוניינות להיות הראשונות שינצחו ב"מירוץ החימוש לגרעין" של התעשייה ולהחזיק בטכנולוגיית סטרימינג לגיימינג. מיקרוסופט חשפה בשנה שעברה את ה-xCloud, גוגל עם ה-Stadia, ורק סוני נשארה מאחור - מה שמסביר את שיתוף הפעולה המפתיע בינה לבין מיקרוסופט.

חשוב לציין שלא מדובר בשיתוף פעולה מלא בין החברות, והשחקנים לא צריכים לצפות לקרוס פלטפורם, לפחות לא בזמן הקרוב. זהו פשוט שיתוף פעולה אסטרטגי שבו סוני רוכשת שירותים ופתרונות מצידה של המתחרה. The Enenmy of My enemy is my friend, מה שנקרא.

הדפס