מושלם לימי קורונה: Animal Crossing: New Horizons

המשחק החדש בסדרה יאפשר לכם לברוח ולבנות אי משלכם, ומעולה לתקופת הבידוד ביחד עם בת הזוג או המשפחה

דודי קריחלי  03.04.20 - 08:20

תגיות: גיימינג

תחילת כתבה

בשנים האחרונות יצא לי לשחק מאות משחקים מסוגים שונים ומשונים. ממשחקי יריות טכניים ומהירים שמנסים לקחת את השחקן לקצה גבול היכולת שלו, למשחקי ספורט בהם שרפתי שעות על גבי שעות, למשחקי הרפתקאות שסחפו אותי למקומות שאף סרט לא הצליח לסחוף אותי כמוהם, אבל אף משחק ששיחקתי בשנים האחרונות לא הפתיע אותי כמו אנימל קרוסינג החדש.

סדרת המשחק הפופולרית בצפון אמריקה ובמזרח, הייתה בגדר תעלומה עבורי לאורך כל שנותיי כגיימר. תמיד שמעתי על המשחקים, אך אף פעם לא הצלחתי להבין את המשיכה של הקהל ואת הטירוף הממשי סביב המשחק.

כילד המשחק הדומה ביותר לאנימל קרוסינג שיצא לי לשחק הוא סימס 2, שהיה לפרקים נפוץ כמעט בכל בית בישראל, ולמרות ששיחקתי במשחק תקופה קצרה, אף פעם לא הצלחתי להתמכר אליו, למרות הפופולאריות סביב המשחק וכל תוספיו. כילד לא זכיתי להכיר את המשחקים מבית היוצר של נינטנדו.

למרות שהיה ברשותי גיים בוי,לא זכיתי לשחק במשחקים של הקונסולות הביתיות של החברה כמו הגיימקיוב והווי, ונכנסתי לעולם המשחקים של נינטנדו בשלב די מאוחר בחיי, כאשר רכשתי את הנינטנדו 3DS.

למרות שהייתה ברשותי הקונסולה הנחוצה ולמרות הביקורות הנהדרות על המשחק, לא מצאתי סיבה מספקת לקנות את אנימל קרוסינג ניו ליף, שהיה אחד המשחקים הנמכרים ביותר עבור הקונסולה הניידת המוצלחת של נינטנדו.

אם היה זמן נכון עבור משחק כמו אנימל קרוסינג זה הזמן הזה, בחיים לא חשבתי שאגיד את זה, אבל השילוב בין בידוד היומיומי שנכפה עלינו עקב נגיף הקורונה למשחק הוא קטלני, ואסביר לכם למה.

עלילה
עם תחילת המשחק השחקן יוצר דמות וקונה כרטיס טיסה לאי בודד, שם הוא וחברת NOOK INC. יקימו ביחד עם עוד שני דיירים התיישבות באי בודד. מהרגע שהשחקן מגיע לאי, הוא מקבל אוהל ורשימת מתכונים בסיסיים במיוחד עבור חייו באי, מתכונים כגון: גרזן, רשת, חכה, משפך לצומח, ואת חפירה, ומשם האי שלכם לעצב, ולשפר. ראש העיר של האי, טום נוק, דביבון שמנמן וקפיטליסטי במיוחד, יציע לכם ביום הראשון של המשחק כמה משימות לשיפור האי, כשהאחרונה שבהם היא לקחת הלוואה מבנק האי על מנת להפוך את האוהל הקטן והצפוף שלכם לבית של ממש. עבור סכום סמלי כמובן.

המשחק עובד במתכונת הזמן שאנו חווים במציאות, משמע – אם השעה אצלנו 17:00 והשמש שוקעת, במשחק השעה היא 17:00 וכנראה שגם שם השמש שוקעת, ובכך בעצם טמון סוד המשחק, מדובר במשחק שרוב משימותיו מצריכות מהשחקן להמתין יום/יומיים עד שיוכל להתקדם במשחק, לדוגמא: שידרגת את הבית שלך? זמן הבנייה של השיפוצים הוא יום, בחרת מקום בו יקימו את מוזיאון האי? משך הבנייה הוא יום, ובכך אנימל קרוסינג הוא המשחק היחיד בחיי בו יוצרי המשחק מעודדים את השחקן ליצור לעצמו נראטיב מבלי שאף דמות ממוחשבת מכתיבה אותה.

כמו כן, מדובר במשחק הראשון שפגשתי, שקיים בו תוכן נעול בפניי עקב התאריך בוא אני משחק – חודש אפריל נפתח ואיתו הגיע האביב בעולם המשחק, אז העצים בנוף של האי המיחו עלים ורודים, וניתן למצוא ביצי פסחא מפוזרים בכל רחבי האי.

אמנם לא שיחקתי באף משחק קודם בסדרת המשחקים, אך בתור שחקן שמשחק במשחק הראשון, אני נהנה מאוד מ"עלילת" המשחק, ומהעובדה שהמילה האחרונה באי היא שלי - תחושה מגניבה למדי אם להגיד את האמת. למה מי זה טום נוק בכלל?

גרפיקה
Animal Crossing New Horizons החדש הוא אחד מהמשחקים היפים בספריית המשחקים של הקונסולה המדהימה של נינטנדו. כל דמות מלאה בפרטים, ונראת מלאת חיים, ניתן להבחין בכל עלה של עץ מתנופף לו ברוח, כל דג שמוצאים נראה  זהה לגרסתו בעולמנו האמיתי ועולם המשחק עצמו צבעוני מאוד. המשחק רץ חלק לאורך כל הזמן בו שיחקתי ולא חווייתי אפילו לא פעם אחת קירסה של המשחק או איזשהו באג מסוים, פשוט תענוג.

משחקיות
על מנת לשרוד לחיות ולהתקדם בחיינו על האי הבודד, השחקן בעצם חיילפי ספר התנ"ך האישי שלו שנמצא בתוך הפלאפון החדש אותו קיבלנו עם הנחיתה באי והוא ספר המתכונים שלנו – כל מתכון שהשחקן אוסף ומוצא בעולם המשחק, בתוך ספר אחד. בו ניתן לראות את המצרכים הנדרשים עבור כל מוצר אותו נרצה לבנות/להכין.

הדברים החשובים ביותר אותם נכין, ילוו אותנו לאורך כל המשחק הם בעצם המוצרים ההכרחיים שלנו: גרזן, רשת, חכה, את חפירה, סולם, מזלף, רוגטקה ומוט קפיצה. כל חפץ ברשימה הזאת ילווה את השחקן לאורך כל מסעותיו ומעשיו במשחק, ולכל אחד מהם יש תפקיד מסוים שרק הוא יכול לבצע, אך לכל חפץ ברשימה יש תפוגה (ממש כמו בזלדה BOTW), כך שאנו נמצא את עצמנו בונים את אותם הדברים שוב ושוב.

לנוכח העובדה שהמשחק מתרחש על אי בודד, ומדובר שוב במשחק סימולציה, זה די מתבקש שהמוצרים ייהרסו אחרי כמה זמן ואנו נצטרך לעבוד מעט קשה על מנת לשרוד על האי.

שני המצרכים אולי הכי חשובים ומשמעותיים על האי הם בעצם שני סוגי המטבע בהם אנו משתמשים: BELLS – מטבע בצורת כסף, איתו אנו קונים בחנויות הגדים והכולבו, כסף של ממש, ן-NOOK MILES – מטבע אותו אנו צוברים דרך השלמת משימות שונות ומגוונות אותם השחקן מקבל בפלאפון. עם מטבע זה ניתן לרכוש דברים מיוחדים כמו מתכונים ותוספים משפריי חיים על האי ובנוסף כרטיסי טיסה לאיים בודדים רנדומליים אותם אנו נרצה לבקר כדי לאסוף מצרכים נדירים.

עוד אלמנט חשוב במשחק הוא אלמנט המולטיפלייר. המשחק מאפשר עד 8 אנשים בכל אי בכל רגע נתון, בין אם מדובר באונליין ובין אם מדובר ב-8 שחקנים על אותה קונסולה במקביל. חצי מהזמן בו שיחקתי במשחק שיחקתי עם בת זוגתי, ואני אגיד ואומר שמדובר באחד ממשחקי הקו אופ הטובים ביותר שיצא לנו לשחק.

אמנם יש רק שחקן אחד ששולט במשחק בכל רגע נתון והשחקן השני הוא כלי עזר עבור שחקן המוביל, אבל "העברת השרביט" היא פשוטה:  משקשקים את השלט והשליטה מתחלפת בין השחקנים, SIMPLE AS THAT, ואז התפקידים משתנים, ובכך המשחק הופך לשיתופי ביותר, ומאי בודד הפכנו לאי משותף בו שנינו עובדים על מנת ליצור את אדמת חלומותינו.

לסיכום
Animal Crossing New Horizons הוא אחד המשחקים הטובים שיצאו עבור הנינטנדו סוויץ', ואחד המשחקים האוהבים עליי אישית בתקופה האחרונה. מדובר במשחק נהדר לשחקן אחד שמחפש להשקיע שעות בלעצב אי שלם כאוות נפשו או כל אדם אחר שמחפש לברוח קצת השגרת חיינו בעולם האמיתי.

יחד עם זאת מדובר במשחק מעולה עבור זוגות או בני משפחה שמחפשים ליצור ביחד את האי הבודד עליו חולמים. כמו שציינתי בתחילת הביקורת, אם היה משחק מושלם עבור הבידוד אשר נכפה עלינו ועל המגפה שבעצם מעופפת מעל ראשנו, זה המשחק המושלם לברוח אליו. רוצו לקנות. בעצם, תזמינו, לרוץ אנחנו לא כל כך יכולים.