הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

פוטבול מנג'ר 2021: המאצ'אפים למשחק העונה

ההשוואות בין שחקני המפתח של חיפה ות"א במשחק הממכר

מתן שקרוב  27.01.21 - 15:27
היום בערב ב-20:45 אצטדיון בלומפילד יהיה באווירת חג למרות שלא יהיה קהל לצערנו הרב. שתי הקבוצות הטובות בישראל - מכבי חיפה ומכבי ת"א נפגשות כדי לתת לנו בתקווה את המשחק הטוב ביותר העונה (ואם אפשר בנימה אישית - בניצחון ירוק בסיום הפעם).

בחרתי לקחת שלושה איזורי מפתח במשחק ולבחון אותם מספרית על פי המנג'ר : מי השוער הטוב יותר על פי המשחק, ג'וש כהן או דניאל טננבאום? מי השחקן הכי חזק בקישור של שתי הקבוצות? והאם לביא וגלזר דומים? הנה המספרים, כפי שהם במשחק פוטבול מנג'ר 2021.

שוערים: ג'וש כהן נגד דניאל טננבאום
הנתונים של ג'וש כהן הם די ממוצעים לשוער ישראלי -  כאשר היכולת הגבוהה ביותר שלו מבחינת היותו שוער היא יכולת משחק היד שלו שבה הוא מקבל 13 מתוך 20. מבחינת יכולות מנטליות לג'וש יש קור רוח לא רע לשוער כשגם כאן הוא מקבל 13 מתוך 20 (כמו שהיה ניתן לראות בעצירת הפנדל ההיא במושבה נגד מכבי פ"ת).

אם נשווה את דניאל טננבאום למספרים הללו - הוא פחות טוב מכהן בכל הנוגע למשחק היד – עם 12 מתוך 20, אבל טוב ממנו בכל הקשור לריפלקסים ואחד על אחד - 13 לשניהם מתוך 20, כשלכהן יש 12 מתוך 20. בעונה שעברה כמובן טננבאום ספג הרבה פחות והיה מצוין, אבל העונה ג'וש כהן הביא נקודות במו ידיו למכבי חיפה. מה יקרה בניהם הערב ומי יתאמץ יותר? נראה שתהיה תצוגת שוערים בבלומפילד הערב.

קישור אחורי:  נטע לביא נגד דן גלזר
במשך השנתיים האחרונות הויכוח הוא מי יותר טוב מבין השניים. השנה נראה כי לביא מוביל את מכבי חיפה אל הצמרת, בעוד גלזר מגיע למשחק הזה עם פציעה בשרירי הבטן שאולי תשפיע עליו. מבחינת המנג'ר הם מאוד דומים: היתרון של גלזר הוא בציון אחד בשמירה עם 15 מול 14 של לביא מתוך 20. השניים מחלצים כדור מצוין וזה אכן נראה במשחק.

כששניהם מקבלים 15 מתוך 20 והציון הזה בהחלט מובן לאור העובדה שהם הובילו בשנה שעברה את עמודת חילוצי הכדור בליגה כולה. הרבה מהמצ'אפים המובילים במשחק הערב יהיו במרכז השדה ולשניים האלה יש חשיבות גדולה באיך שהמשחק הזה יסתיים, ונראה שהם בהחלט שווים וזה יהיה מצ'אפ מרתק במיוחד.

שחקני כנף:  דולב חזיזה מול דן ביטון
נכון לכרגע, (לדעתי לפחות) דולב חזיזה הוא אחד משני השחקנים הטובים בישראל ביחד עם ליאל עבדה המצוין. במשחק הערב הוא יצטרך לתת ביטוי ליכולת הטכנית המצויינת שלו שבה הוא מקבל 14 מתוך 20, שזה גם הציון שדן ביטון מקבל כאשר גם הוא טכני מאוד ויכול בהברקה אחת לשנות את המשחק.

היתרון הגדול של חזיזה על ביטון הוא יכולת ההרמה המצויינת שלו יחסית לשחקן ישראלי, שם הוא מקבל 14 מתוך 20 ולראייה: הבישולים שלו העונה ממחישים בדיוק את זה. מהצד השני, ביטון מצויין בבעיטות חופשיות שם הוא מקבל את הציון 15, שהוא אחד מהטובים בליגה במצבים נייחים וביכולת להפוך אותם לשערים.

זה יהיה מאבק בין שניים מהשחקנים המעניינים בליגה, והיכולת שלהם בהחלט יכולה לתת לקבוצה שלהם את היתרון בסופו של דבר. כשלחזיזה יש 4 בישולים נהדרים העונה הוא בהחלט יכול ליצור מצבים מצויינים לרואביצה ולשרי כאשר דן ביטון אמור להיות האיש שמנסה לפטם את פשיץ' בכדורי עומק חשובים.

בתקווה שיכולת המשחק היום תפצה על היעדר הקהל שנותן את הססגוניות באווירה – מה שבטוח, יהיה מאוד מעניין הערב בבלומפילד.