הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

הסיבה למחלוקת: פיפ"א דורשת 2.5 מיליארד דולר מ-EA

המפיצה ככל הנראה לא תעמוד בכך וכבר מחפשת דרך יציאה

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  14.10.21 - 16:25

כך עולה  הפעם מדו"ח חדש של הניו יורק טיימס, כי ארגון הכדורגל דורש מ- EA להכפיל יותר מכפי ששילמה בעבר עבור זכויות השמות של פיפ"א. הפרסום מדווח כי אחרי  "לפחות שנתיים של שיחות" על חידוש החוזה המאפשר ל- EA להשתמש בשם, המשא ומתן נכנס למבוי סתום, לאחר ש- FIFA ביקשה מיליארד דולר עבור כל ארבע שנים של מונדיאל.

הסכם החסות הנוכחי של EA ל- FIFA  שנחתם לפני כעשר שנים מסתיים לאחר המונדיאל בקטאר בשנה הבאה. EA הצהירה בפומבי כי היא בוחנת לחתוך את הקשרים עם ארגון הכדורגל בהודעה יוצאת דופן לעיתונות שפורסמה בתחילת השבוע.
בהצהרה, מנכ"ל קבוצת EA Sports  קאם וובר אישרה כי החברה "בוחנת את הרעיון" לשנות את שם זיכיון הקופות ובוחנת את הסכם זכויות השמות שלה עם הגוף המנהל של הכדורגל העולמי פיפ"א.

למרות שלא ברור מתי תתקבל החלטה על עתיד הזכיינית, EA כבר ביצעה לאחרונה מספר צעדים להבטחת עתיד סדרת המשחקים עם או בלי פיפ"א
מוקדם יותר  השבוע פורסם כי ענקית הגיימינג הגיעה להסכמה להארכת העסקה הנוכחית שלה עם איגוד שחקני הכדורגל FIFPro, מה שמעניק לה גישה לדמויות ולשמות של כדורגלנים מקצועיים. יום לאחר זאת, התגלה כי EA סימנה מסחר "EA Sport FC" עם משרד הקניין הרוחני של בריטניה ומשרד הקניין הרוחני של האיחוד האירופי החודש.