הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

מפתחי תוכנות צ'יטינג מפסיקים לפתח בשביל באטלפילד 2042

הסיבות: אין כדאיות כלכלית כי המשחק "גוסס" ויש יותר מדי באגים

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  16.01.22 - 15:38

נראה שבעיות הביצועים המתמשכות של Battlefield 2042 משפיעות לא רק על המשחקיות של השחקנים אלא גם על הרמאים במשחק. לפי דיווחים שונים, יוצרי תוכנות צ'יטים למשחק הפסיקו את הפיתוח וזה לא בגלל ש-DICE מצאה דרך טובה לעצור צ'יטים, אלא בגלל הבעיות הטכניות של המשחק, הצ'יטים לא עובדים כמו שצריך.

לפני כמספר ימים, המקורב הידוע בתעשייה, טום הנדרסון, הצביע על כך שלפחות יצרנית צ'יטים גדולה אחת החליטה להפסיק לתמוך במשחק. הסיבה היא המשחק עצמו מכיוון שהביצועים החלשים שלו והבאגים הרבים שלו למעשה מונעים מהצ'יטים לעבוד בצורה טובה. נראה שמספר הרמאים ב-Warzone הולך לעלות בקרוב.

הנדרסון, שיתף צילום מסך ממפתח תוכנת צ'יטים שקבע שהם יפסיקו את השירותים שלהם. זה נובע מ"בעיית הביצועים המתמשכת של המשחק שמשפיעה על הצ'יט ושרוב האנשים לא משתמשים במנוי שלהם יותר מכיוון שהמשחק גוסס". כביכול, זה נובע מהעובדה שהביצועים בפועל במשחק של הופכים את הצ'יטים עצמם לבלתי ניתנים להפעלה.  העובדה שיוצר תוכנת צ'יטים, שהיא בעצמה מעשה לא מוסרי, מעדיף לוותר על הכנסה פוטנציאלית כעת מבהירה עד כאב איזה סוג של בעיות יש למשחק.

Battlefield 2042 שוחרר רק לאחרונה ומאז הוא עומד בפני סערה קשה של ביקורת. הכותר החדש זקוק מאוד לסדרה של עדכונים וריענון תוכן, אך מבחינת השחקנים, זה כבר מאוחר מדי עבור המפתחת DICE לבצע ניסיונות תיקון כלשהם. בכל תרחיש אחר גיימרים היו שמחים לשמוע שכמות הרמאים במשחק כלשהו יורדת אבל כשאין שחקנים שיהנו מהמשחק, זה לא באמת משנה בסופו של דבר.

באטלפילד 2042 כבר ירד מרשימת 100 משחקי Steam המשוחקים ביותר עם מספר שחקנים הולך ופוחת. הפעילות הנמוכה של השחקנים שכנעה את הקהילות ה-PC שהמשחק מת, לפחות ב-Steam כשהשחקנים ממשיכים להחזיר את העותקים הדיגיטליים שלהם, לחזור למשחקי באטלפילד ישנים יותר, או לעבור למשהו אחר לגמרי.

DICE הבטיחה שעם תום החגים, היא תתחיל לעבוד על עדכונים חדשים ותפרסם בקרוב הודעות עדכון לגביהם. עם זאת, לפי רמת התגובות ההולכת וגוברת נראה שזה קצת מאוחר מדי. כותר זה כנראה ירד כעוד אכזבה מבית DICE במהלך השנים האחרונות עם כותרים כגון Star Wars Battlefront 2 שהכעיס את קהילות המשחקים בגלל מהלכים אגרסיביים של מיקרו תשלומים, שעקב כך לא הצליח להגיע לכמות המכירות הרצויות מצד EA.

בנוסף לאלו ששכחו, Battlefield 5, שוחרר לא בצורה הטובה ביותר וגם זכה לביקורות פושרות מרוב קהילות השחקנים. גם משחק זה בסופו של דבר לא עמד בציפיות המכירות. האשמות נפלו על השיווק של המשחק כמו גם את ההתמקדות של המפתחת בפיתוח קמפיין לשחקן יחיד במקום מצב Battle Royale, ז'אנר שזכה לפופולריות נרחבת בשנים האחרונות ושוב קיבל התעלמות מוחלטת בכותר של 2042.