הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

מפתח הצליח להריץ GTA 5 על ה-GameBoy המקורי

אז להריץ דום 95 על מדפסת כבר לא מגניב יותר?

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  18.01.22 - 10:53

ה-Game Boy של נינטנדו כבר כמעט בן 33 ופשוט אי אפשר להרוג אותו. מכשיר היד הקטן עם הצג המונוכרום עדיין פופולרי מאוד בקרב חובבים במיוחד ויש להשתמש בו שוב ושוב לניסויים סקרניים, ממשחקי אונליין עבור טטריס ועד אנרגיה סולארית וכריית ביטקוין.

בזמן שרוב העולם מחפש דרכים חדשות להריץ DOOM על כל מכשיר אלקטרוני, ממדפסות, למכשירי כושר ועוד. סבסטיאן סטאקס (Sebastian Staacks) עבר לאתגר הבא, GTA 5, האם זה התחלה של אותה מסורת?. לפני מספר שבועות, המפתח הגרמני הציג את מודול ה-WiFi שלו עבור ה-Game Boy והראה בערוץ היוטיוב שלו כיצד הוא משדר את GTA 5 על המכשיר. בבלוג שלו, סטאקס חושף כיצד הוא העביר את המשחק מהמחשב האישי שלו ל-Gameboy.

לפי סטאקס, האתגר הגדול ביותר היה לעבד את תמונת המשחק על מסך הגיים בוי שלו.  המסך של המכשיר הוא לא בדיוק תומך בתדרים שבהם פועל המשחק. כמובן שהמסך עצמו נוצר אי שם בשנות ה-80. הקונסולה מחלקת את המסך מיני אריחים קטנים והמפתח נאלץ למצוא פתרון להמרת האותות המועברים מהמחשב האישי לפורמט הזה.

לאחר שהצליח לפתור את הבעיה הזו, סטאקס הסביר כי הוא יכול להציג כל דבר שהוא רוצה על ה-Game Boy שמופיע גם במחשב שלו. סטאקס עוד תיעד כיצד עיצב את מודל ה-WiFi שמתחבר לקונוסולה כמו קלטת משחק עבור ה-Game Boy ובאילו חלקים הוא השתמש לבנייתו.

כצפוי, התוצאה לא נראית כל כך נהדרת, כי למסך של ה-Game Boy יש רזולוציה עלובה של 160×144 פיקסלים וקצב הפריימים של 20 פריימים לשנייה. עם זאת, סטאקס הצליח להשתמש בטריקים טכניים כדי להשמיע את הכותר במסך מלא ובכך למעשה להפוך אותו לנגן.

מובן מאליו שמעבד ה-8 ביט של ה-Game Boy עם תדר השעון שלו של 4.19 מגה-הרץ ו-8 קילובייט של זיכרון RAM לא מסוגל לתת ל-"GTA 5" להבהב על פני המסך ללא תמיכה טכנית, אך כמובן שזו לא הנקודה. בדומה למסורת של DOOM, לאף אחד לא אכפת איך המשחק רץ על אותו טוסטר, כל עוד הטוסטר יכול להריץ את המשחק.

למען האמת, המשחק בכלל לא פועל על ה-Game Boy, אלא על המחשב משם, סטאקס מזרים את המשחק למכשיר  באמצעות חיבור ה-WiFi. עם זאת, הניסוי מרשים ומראה שוב כמה פוטנציאל יש בקונסולה הקשישה של נינטנדו לעשות דברים מגניבים. מפתחים אחרים לאורך השנים הצליחו להפוך את ה-Game Boy לשלט אפל TV ואפילו למצלמת רשת

ה-Gameboy הייתה קונסולת כף היד המצליחה ביותר בתחילת שנות ה-90. המכשיר הרשים במיוחד בחיי הסוללה הארוכים שלו.  המשחק המצליח ביותר של הפלטפורמה היה טטריס שהפך להיות אחד המשחקים הנמכרים ביותר אי פעם עם מעל ל-100 מיליון מכירות.  ה-Game Boy מכר כ-64 מיליון יחידות ברחבי העולם . יחד עם ה-Game Boy Pocket ו-Game Boy Color, המכירות עומדות על כמעט 118 מיליון מכשירים.