הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

עכשיו או לעולם לא: עדכון מסיבי לבאטלפילד 2042 ישוחרר בשבוע הבא

יותר מ-400 תיקונים, האם זה הניסיון האחרון לפני ש-EA מורידה את השלטר?

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  14.04.22 - 14:01

עם השקה הרת אסון ומספר שחקנים הולך ופוחת, נראה הוגן לומר שכותר ה-Battlefield האחרון של DICE לא נחל שום הצלחה מאז שחרורו. כל מאמר חדש על מצבו של המשחק רק המחיש יותר את האכזבה שהיא באטלפילד 2042.

למרות זאת EA ומפתחת המשחק DICE עדיין לא החליטו על הורדת השלטר על המשחק, במקום זאת, ל-DICE יש עדכון ענק המתוכנן לצאת בשבוע הבא. תזכורת קטנה למי ששכח, הכותר החדש בסדרת Battlefield היה אחד המשחקים הגרועים ביותר של שנת 2021.

כפי שפורט על ידי מנהל הקהילה של המשחק, קווין ג'ונסון בטוויטר. העדכון יכלול ככל הנראה יותר מ-400 תיקונים, כך שהמידע שג'ונסון חשף עד כה הוא רק קצה הקרחון.  חלק מהשינויים שפורטו על ידי מנהל הקהילה כוללים איזון בלוחמה בכלי רכב, עדכונים לדמויות כולל Rao ו-Paik.

הסרטים (Ribbons) ישתנו ויהיו יותר קלים להשגה כדי לאפשר פתיחה קלה יותר של מצבים אחרים, כמו Rush. בנוסף גם התוספות לנשקים יעברו גם שיפוץ בניסיון לגרום להם להשפיע יותר על הציוד שהשחקן משתמש.

השינויים האלה לא יכולים להגיע מהר מספיק עבור באטלפילד ו-EA מבחינת מספר השחקנים, הדברים ממשיכים ללכת מרע לגרוע.  רק לפני יומיים פורסם כי לראשונה באטלפילד 2042 צלל מתחת ל-1,000 שחקנים בו זמנית בפלטפורמת Steam.

חשוב לזכור ש-Steam Charts מתייחסים רק למי שמשחק את המשחק במחשב דרך סטים. זה לא כולל שחקנים בפלטפורמה הבלעדית של EA, הלא היא Origin, או כל אחת מקונסולות הפלייסטיישן או אקס בוקס. עם זאת עם יותר מ-120 מיליון משתמשים ושליטה של 75% על מכירות משחקים על המחשב האישי, אפשר לומר שזו מדידה הוגנת.

בזמן שהנהלת  EA התנהגה כאילו הכישלון לא מפריע יותר מדי( ככה זה שפיפ"א אחראי על רוב הכנסות החברה בשנה), המפתחים של DICE התנצלו על כמות הבעיות שהפכו את באטלפילד 2042 לחוויה בלתי מהנה בהשקה, והבטיחו לשפר את המוצר הכולל. זה אכן ניכר בתיקונים שקיבל המשחק בחודשים האחרונים, אך השאלה אם זה מאוחר מדי.

בנוסף ישנן בעיות במשחק שלא קשורות לתקלות או באגים. המשחקיות עצמה לא מזכירה את משחקי באטלפילד בעבר, מה שגם לכעס מהרבה גיימרים וותיקים של הסדרה (אני אחד מהם). הניסיון להתחרות עם Warzzone ולפתח מצב באטל רויאל למשחק, רק כדי לוותר עליו חצי שנה לפני יציאת המשחק לא היה צעד חכם בעליל. למשחק אין זהות ועקב כך, הוא לא מצליח למשוך גיימרים חדשים ובמיוחד לא את הוותיקים.

במקור היה אמור באטלפילד 2042 לצאת לדרך עם העונה הראשונה בתחילת 2022, אך התוכניות הללו נדחו לקיץ הקרוב,  מכיוון שהמפתחת החליטה לתת עדיפות לתיקון הבעיות במשחק. 400+ תיקונים זה לא מספר שצריך להתגאות בו, במיוחד שזה קשור לתקלות שהחברה יצרה לאורך תהליך הפיתוח.

עדכון 4.0 יוצא בשבוע הבא (לא נחשף באיזה יום) ומבטיח לשדרג משמעותית את חוויית Battlefield 2042. אולי DICE עדיין יכולה לספק את התיקונים הנחוצים ולהחזיר את השחקנים שקנו את המשחק. אם עדכון זה לא יעזור, אפשר לזרוק את המשחק לפח, לחשוב, להבין איפה טעו, ואם זה בידיים של EA, אז לא להקשיב למעריצים או לביקורות ולפתח עוד משחק מאכזב.