הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

eFootball 1.0: סותם כמה חורים אך הספינה עדיין טובעת

הטיפול בכדור וזרימת המשחק השתפרו, אך עוד רחוק מלתת פייט לפיפ"א

ניר אימבר
ניר אימבר  18.04.22 - 15:28

המיתוג מחדש של Pro Evolution Soccer ל-eFootball כמשחק חינמי היה לא פחות מאסון. במקום לבשר על עידן חדש לגמרי עבור ענקית משחקי הכדורגל היפנית של Konami, המשחק עצמו קיבל כמה מהביקורות הגרועות ביותר בתולדות המשחקים, ונבחר למשחק הגרוע של שנת 2021 על ידי רוב אתרי הגיימינג.

החברה ביפן החליטה לא לוותר על פיתוח המשחק, ולפני שבוע שחררה את גרסת 1.0 של eFootball 2022, והוסיפה מגוון מצבי משחק, שיפורים, רישיונות חדשים ותוכן נוסף למשחק. עם זאת, העדכון כבר הרגיז כמה מעריצים מכיוון שיש פיצ'רים ומצבי משחק חשובים עדיין חסרים במשחק הכדורגל.

עבדכם הנאמן הוריד שוב את המשחק למחשב האישי דרך פלטפורמת סטים. שוב כי מחקתי אותו דיי מהר. רציתי לראות האם השינויים שנעשו שיפרו את חווית המשחק או האם eFootball יהיה מועמד למשחק הגרוע גם השנה.

בציוץ, שפרסם הדובר של חברת קונאמי ביום שחרור העדכון, נחשף כי מצב ה-Master League לא ייכלל בגרסה החדשה במקום זאת, שחקנים יצטרכו לחכות להוספתו במועד מאוחר יותר. למרות שהמפתחת לא אישרה בדיוק מתי זה יהיה, הם ביקשו מהמשתמשים את "הסבלנות האדיבה שלהם עד שהם יהיו מוכנים".

Master League הוא רק אחד מכמה מצבי משחק מרכזיים שנעדרים ב-eFootball. אלה כוללים משחק קבוצתי, אפשרות עריכת שחקנים או קבוצות, אפשרות לשחק עם חברים וועוד, אבל ה-Master League הוא כנראה המצב המבוקש ביותר. כאחד שאת רוב זמנו בפרו העברתי מול חברים ולאו דווקא באינטרנט נגד שחקנים רנדמוליים, כך שהראייה שלי על השיפורים על התקלות היא נטו מזווית ראייה של איך המשחק מרגיש לשחק, האם הוא מהיר?, תקוע?, מלא בבאגים?

אז העדכון החדש משנה ובונה מחדש את התנהגות השחקן והכדור מהיסוד, ומציע לשחקנים שורה שלמה של מהלכים וכישורים חדשים העומדים לרשותם. יש מהלכים טקטיים חדשים, ודגש על שיפור העמידה ההגנתית של שחקני ההגנה בזמן שהכדור אצל היריבה. עדיין יש קטעים מוזרים כמו שחקנים שפשוט בורחים מהכדור או כאלה שלא משנה על מה אני אלחץ, השחקן פשוט לא מסכים לרוץ מהר.

קונאמי הוסיפה מערכת חדשה בשם 'בעיטות מדהימות' (stunning kicks) על רוב סוגי המסירות, הרמות, שליחות כדורי עומק, ולהחליט אם הכדור ישלח עם יותר כוח או דיוק או שניהם.

 עוד נחשף כי שחקנים יוכלו להתחרות בליגות מול שחקנים אחרים בליגות חודשיות. הראשונה מבין הליגות הללו אמורה להתחיל ב-21 באפריל, ולתת לשחקנים קצת יותר משבוע להכין את ההרכבים שלהם.

התגובות והדעות לגבי העדכון לא איחרו להגיע. התגובות הראשונית ברשות החברתיות היו חיוביות אבל פושרת, כלומר יש שיפור אבל הדרך עוד ארוכה עד שהמשחק יגיע למצב שהוא נותן פייט כלשהו לפיפ"א 22.  המשחק עדיין לא חף מתקלות ובאגים, לי אפילו הוא קרס פעם אחת באמצע טעינת משחק. שחקנים מסוימים אפילו העלו את הבעיות שהם מצאו לחשבון הטוויטר של קונאמי

גיימרים אחרים העדיפו להראות לקונאמי קצת אהבה ובירכו אותם על העדכון המוצלח, בין אם זה בגלל שהם נהנים מהמשחק או כי הם מוכנים לתת לקונאמי את הזמן לעבוד על תיקון ושיפור המשחק.

אני לא בצד זה או האחר, לפחות לבינתיים. מבחינת משחקיות נטו, המשחק מזכיר לי את שאר משחקי פרו בשנים האחרונות וזו לא בהכרח מחמאה. המשחקיות מרגישה עדיין איטית וה-AI עדיין מרגיש טיפש. כן יש שיפור לעומת לפני העדכון אבל זה עדיין לא שם. מבחינת התוכן שנוסף ומה שאמור להגיע בעתיד, אני באמת פחות מתחבר לזה. פרו או PES תמיד שמו דגש על המשחקיות ולא על רשיונות או איזה ליגות או קלפים מוסיפים. 

לא היה אכפת לי לשחק עם נבחרת ברזיל בשנת 2000 עם שמות מזויפים וגם היום זה לא יפריע לי, אני רק רוצה משחקיות זורמת עם AI שמגיב בצורה נורמלית ורק בבקשה בלי "מומנטום" כשאני משחק נגד חברים.