הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

Rockstar לא תחדש את GTA IV ו-RDR 1

החברה נוטשת את התוכניות השחזור עקב הביקורת המאכזבת לטרילוגיית החידושים

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  05.07.22 - 11:59
קרדיט - רוקסטאר
קרדיט - רוקסטאר

בשנים האחרונות, חברת Rockstar התמקדה בשחזור חלק מכותרי העבר שלה. בעצם מאז 2018 וההשקה של Red Dead Redemption 2, החברה לא פרסמה, למעשה, שום משחק חדש. רק את טרילוגיית החידושים המאכזבת, ועוד גרסאות קצת יותר מתקדמות ל-GTA V, כמובן, לדור הקונסולות החדש, הפלייסטיישן 5 והאקס בוקס Series X.

לפי השמועות שרצו בחודשים האחרונים. עוד שני משחקים היו אמורים להיכנס לרשימה זו, המשחק הראשון בסדרת Red Dead וחידוש ל-GTA 4 עם שתי חבילות ההרחבה. עם זאת, לפי הדיווחים, רוקסטאר החליטה לרדת מהרעיון.

המידע אינו רשמי, מכיוון שהפרויקט הזה מעולם לא פורסם בפומבי, אך לדברי Tez2 (מדליף יחסית אמין), שמעודכן במה שקורה בחברה, ובמה שקורה מאחורי הקלעים, שני הפרויקטים הללו שהיו בתוכנית כבר כמה שנים בוטלו סופית. 

החלטה זו הגיעה כתוצאה של ההשקה המאכזבת של טרילוגיית החידושים, שזכתה לביקורות שליליות מרוב תעשיית הגיימינג. החידושים המתכוננים היו אמורים ככל הנראה לעבור את אותו "שיפוץ", מה שדיי נתן לרוקסטאר את התשובה האם ללכת קדימה עם הרעיון או לא.

אולי זה דבר טוב שהחידושים בוטלו אם האיכות הייתה זהה, זה היה מחמיר עוד יותר את המצב. בנוסף לכך, למרות שהטרילוגיה מכרה יותר מ-10 מיליון עותקים ברחבי העולם, אפשר להיות בטוחים שאף חברה לא באת רוצה להשיק כותר "ישן" ועוד להמשיך לתחזק אותו במשך שנים עקב באגים חדשים שהתווספו בפיתוח החידוש.

 טרילוגיית החידושים פותחה בשביל משחקי GTA המקוריים שהושקו ב-PS2. היא השתמשה במערכת ויזואלית היברידית שבה המראה הקלאסי נשמר אך עודכן עם שיפור חזותי מודרני. זה לא התקבל היטב על ידי המעריצים, אבל הבעיות הגדולות יותר היו טכניות ולא גרפיות. בסופו של דבר ההחלטה עברה והרעיון נפל, אך עם זאת, אפשר להיות בטוחים שרוקסטאר לא תמחק את הרעיון לחלוטין. ואם יגיע יום בו ההכנסות יהיו שוות את הכאב ראש בזמן הפיתוח וגם אחריו, אז נראה את שני הכותרים בחנויות. איזה משני הכותרים המצליחים הייתם מעדיפים לראות מקבל שיפוץ, GTA 4 או RDR 1.