האוהדים קבעו: שועה יהיה הפלופ של החלון

סקר פנאטיקוס: איזה קהל הכי מרוצה ומי הכי מאוכזב מקבוצתו?

גל לפלר  08.02.19 - 17:20
תחילת כתבה

אחת התקופות המרגשות והמסקרנות עבור כל אוהד כדורגל ישראלי הגיע לסיומה ביום שלישי האחרון, עם סגירתו של חלון ההעברות הישראלי. חודש שלם בו אוהדי ליגת העל התלבטו באיזו עמדה קבוצתם צריכה להתחזק, איזה שחקן יריב היו רוצים לראות בקבוצתם ועל מי משחקני הסגל אפשר לוותר.

בעוד המאבק על תואר האליפות רחוק מלהיות תחרותי, אין ספק שבכל הקשור להעברות שחקנים, החלון הנוכחי בליגת העל סיפק לנו לא מעט מעברים מפתיעים ומרגשים, כאלו ששינו את פני הסגלים וטרפו את הקלפים בחלק מהמועדונים. בכדי לשאול לעמדתם של אוהדי הקבוצות נשאלו משתמשי פנאטיקוס, ליגת האוהדים של ישראל בשיתוף ערוץ הספורט, אודות שביעות הרצון שלהם מקבוצתם, מי הן המרוויחות והמפסידות הגדולות של החלון, מי השחקן שהכי יצליח ומי יתברר כפלופ?

לא במפתיע, קהל האוהדים שהכי מרוצה מהרכש של קבוצתו בחלון ההעברות הוא.. ניחשתם נכון, מכבי חיפה. אחרי שנים בהם ראו איך כל כוכב/פוטנציאל צעיר נחטף על ידי היריבה הגדולה מכבי תל אביב או מדרים לבאר שבע, הקהל הירוק יכול להתגאות בלהיט הבא של ליגת העל אשר נחת בכפר גלים, ירדן שועה הצעיר, לצד זרים מבטיחים כגון קארים פריי ומנואל איטורה ומקסים פלקוצ'נקו שחצה את הכביש מהיריבה העירונית.

לעומתם, אלו שהכי מתוסכלים מהתנהלות קבוצתם בחלון הנוכחי הם אוהדי הפועל תל אביב, כשלאחר בורסת השמות של שחקני הליגה שהוזכרו בהקשר שלהם, לא השכילה להביא חיזוק משמעותי שסיפק את אוהדיה בקרבות התחתית.

הרשימה המלאה של מידת שביעות הרצון של האוהדים בנוגע להתנהלות קבוצתם בחלון ההעברות:
1. אוהדי מכבי חיפה: 94.4%
2. אוהדי מכבי תל אביב: 85.1%
3. אוהדי הפועל חדרה: 84%
4. אוהדי הפועל חיפה: 78.6%
5. אוהדי בית"ר ירושלים: 74.9%
6. אוהדי מכבי פתח תקווה: 72.7%
7. אוהדי מכבי נתניה: 65.7%
8. אוהדי עירוני קריית שמונה: 47%
9. אוהדי הפועל רעננה: 43%
10. אוהדי מ.ס אשדוד: 42.8%
11. אוהדי בני יהודה: 36%
12. אוהדי הפועל באר שבע: 32.9%
13. אוהדי בני סכנין: 24%
14. אוהדי הפועל תל אביב: 20.8%

בנוסף, על פי כל אוהדי הליגה מכבי חיפה היא המרוויחה הגדולה של החלון עם 38.3 אחוזים, ובני יהודה, אשר איבדה את ירדן שועה לירוקים, היא המפסידה הגדולה עם 34.6 אחוזים מהקולות. כאמור, לא מעט רכישות מעניינות התבצעו בחודש האחרון. אז מי לדעת האוהדים היה האיכותי ביותר? נראה ששני השערים במחזורים האחרונים הספיקו לקהל האוהדים להתרשם מהצרפתי החדש של בית"ר ירושלים מאנז'י פרדי פלומן, אשר זכה ל- 31.9 אחוזים מהקולות, כשמיד אחריו ירדן שועה עם 30.3 אחוזים. אחריהם בהתאמה נבחרו מתן חוזז (11.8), מקסים פלקוצ'נקו (10.5), טאפוקו (6.7), סילבסטר (3.4), שלומי אזולאי (2.4) וגדי קינדה (2.7).

אם פלומן הוא הבחירה המועדפת, מי יהיה הפלופ הגדול של חלון ההעברות? נדמה שעל אף שכמעט שליש מהאוהדים בחרו בשועה כרכש המצטיין, לא פחות מ-20 אחוזים חושבים דווקא שהחלוץ הצעיר יתברר כפלופ הכי גדול של החלון הנוכחי, ויכשל כמו חלוצים רבים אחרים שלבשו ירוק בעשור האחרון. צמוד אליו קווין טאפוקו עם 20.2. אחריהם בהתאמה גדי קינדה (14.5), פלומיין (13.3), סילבסטר (10.8), שלומי אזולאי (8.2), פלקוצ'נקו (7.2) וחוזז (4.9).

מה דעתכם? להורדת האפליקציה