שוב סגן אלוף אירופה: דולגופיאט זכה בכסף

צפו: עוד הישג לישראלי בגמר תרגיל הקרקע. שטילוב סיים חמישי

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  13.04.19 - 15:05
תחילת כתבה

הישג אדיר לארטיום דולגופיאט. המתעמל הישראלי זכה במדליית הכסף בתרגיל הקרקע באליפות אירופה בהתעמלות מכשירים הנערכת בשצ'צ'ין, פולין. בכך, דולגופיאט, שעלה לבצע את התרגיל עם חום, שחזר את ההישג שלו משנה שעברה ומוכתר שוב לסגן אלוף אירופה. כידוע, לדולגופיאט יש מדליית כסף גם באליפות העולם 2017, ואין ספק שהוא מציב את עצמו כאחד מהטובים בעולם במכשיר הקרקע. אלכס שטילוב סיים במקום החמישי בגמר, כמו בשנה שעברה.

דולגופיאט עלה שני למשטח וביצע בסך הכל תרגיל טוב מאד, שהעניק לו את הציון 14.900 נקודות. בפס הראשון הייתה לו יציאה מהמשטח, שגררה הורדה של עשירית, כשגם הנחיתה בפס האחרון לא הייתה נקייה לחלוטין. דרגת הקושי הייתה 6.4, ועל הביצוע הוא קיבל ציון של 8.600. במוקדמות הוא זכה לציון של 15.3666 נקודות.

על זכייתו במדליית הכסף יקבל דולגופיאט מענק של 35,000 שקלים מהקרן המשותפת לוועד האולימפי בישראל, משרד התרבות והספורט והמועצה להסדר ההימורים בספורט. המאמן סרגיי וייסבורג יקבל מחצית מהסכום.

שטילוב, שעלה לגמר מהמקום השביעי במוקדמות, ביצע גם הוא תרגיל טוב מאד, אך בדרגת קושי לא מהגבוהות, אלא של 5.9. הוא קיבל ציון של 14.366, שמיקם אותו במקום השלישי לאחר ארבעה מתעמלים, אך גם המתעמל הוותיק ידע שהמיקום על הפודיום מאד לא בטוח. בסופו של דבר הוא כאמור סיים במקום החמישי. כידוע, לשטילוב יש 7 מדליות מאליפויות אירופה בתרגיל הקרקע, והמתעמל בן ה-32 מכוון לאולימפיאדה בטוקיו 2020, להשתתפות רביעית ברציפות במשחקים.

ארטור דללויאן הרוסי, אלוף העולם, זכה במדליית הזהב. דימיטרי לנקין, גם כן מרוסיה, סיים שלישי.