מדליה היסטורית לישראל כנבחרת באל' העולם

הישג נהדר: המתעמלות זכו בכסף בסיכום 8 התרגילים הטובים

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  19.09.19 - 15:35
הישג נפלא לישראל (באדיבות איגוד ההתעמלות)
הישג נפלא לישראל (באדיבות איגוד ההתעמלות)
תחילת כתבה

הנבחרת הישראלית של המתעמלות האישיות בהתעמלות אמנותית שכוללת את לינוי אשרם, ניקול זליקמן, יוליאנה טלגין וניקול וורונקוב זכתה היום (חמישי) במדליית הכסף בתחרות הקבוצתית באליפות העולם הנערכת בבאקו.

ארבע המתעמלות סיימו עם סך של 174.750 נקודות את ימי המוקדמות, מה שהעניק להן כאמור את המקום השני הכללי ואת מדליית הכסף ההיסטורית. אשרם, המתעמלת הבכירה של ישראל (הפועל ראשל"צ), מתאמנת תחת איילת זוסמן ולנה קופילנקו. זליקמן, וורונקוב וטלגין (מכבי ת"א) מתעמלות תחת אלה סמופלוב. בתחרות האישית שפטה נטלי מלכה.

אשרם, שזכתה כבר במדליית הכסף בחישוק ובמדליית הארד בכדור, תעלה הערב בשש וחצי גם לגמר הסרט והאלות. לגמר האלות היא עלתה מהמקום השלישי עם ציון של 23.600 נקודות, ואילו במוקדמות תרגיל הסרט היא דורגה שנייה עם 21.150 נקודות. גם ניקול זליקמן העפילה לגמר האלות מהמקום החמישי עם ציון של 22.100, אך נותרה מחוץ לשמונה הראשונות בסרט.

מעבר לכך, שתי המתעמלות הישראליות עלו לגמר הקרב רב שיערך מחר. אשרם העפילה מהמקום השני ואילו זליקמן מהמקום השישי.  המטרה של השתיים היא קודם כל לסיים בין 16 הראשונות על מנת לזכות בכרטיס למשחקים האולימפיים בטוקיו.

מאיגוד ההתעמלות נמסר: "אנחנו מאוד גאים על ההישג ההיסטורי של המשלחת האישית. מדובר בתחרות החשובה ביותר לקראת טוקיו, תחרות קשה ביותר מבחינה פיזית ומנטלית, והמתעמלות מפגינות יכולות מצוינות לאורך כל הדרך. עינינו נשואות לגמר הקרב רב שיתקיים מחר, שבו המטרה העיקרית שלנו היא להשיג שני כרטיסים לטוקיו".