הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

חיסכו ואימצו: מדריך המרצ'נדייז של דני אבדיה

9 החדש של הוויזארדס. וגם: מחירון המרצ'נדייז של הישראלי

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  21.11.20 - 09:11
תחילת כתבה

כיאה לאדם שעשה היסטוריה והפך לבחירת הדראפט הגבוהה ביותר בישראל, דני אבדיה צפוי לעשות לא מעט כסף ב-NBA - אבל כמוהו, גם הליגה הטובה בעולם בטח תרכב על הגל שנקרא "דני אבדיה". וכעת, רגע אחרי שהשתלט על הבחירה התשיעית השייכת לוושינגטון, יצאנו לבדוק כמה יעלה לכם לקנות את המרצ'נדייז של אבדיה לפני שיהפכו למוצרים מבוקשים במיוחד.

תחילה, לאחר שחשפה כי ילבש את המספר 44 על הגב, עידכנה הערב (שישי) וושינגטון כי הכוכב הישראלי ישחק בסופו של דבר עם הגופיה עם המספר 9. בשיחה קצרה עם ערוץ הספורט הסביר אבדיה את השינוי ה'דרמטי: "אני יוצא לדרך חדשה והחלטתי לבסוף לשנות את המספר. מבחינתי, זה מספר שהוא מעל 8, כי אני רוצה לשחק טוב יותר ממה שהייתי עד עכשיו. המספר שנבחרתי בדראפט? זה רק מוסיף".

בתוך כך, וושינגטון גם צירפה את גופיית התכשיט הישראלי לחנות המקוונת של המועדון: גופיה לגברים עם שמו של אבדיה תעלה לכם 70 דולרים בשלב זה, והיד עוד נטויה, כאשר גופיה לילדים תעלה 50 דולרים. כובע זהה לזה שחבש אבדיה בלילי הדראפט, אגב, יעלה 40 דולרים.

אלא שחובבי הליגה הטובה בעולם לא בדיוק מתעניינים בחנות הרשמית, בה כל אחד יכול לקנות כאוות נפשו, ומחפשים את המוצרים הנדירים - שאולי ביום מן הימים יוכלו למכור במחיר גבוה הרבה יותר. ולאחר שראו בשנים האחרונות את לוקה דונצ'יץ' מתרגם את הניסיון מאירופה ב-NBA מהר מהצפוי, הם לא יקחו סיכון עם אבדיה. כתוצאה מכך, מחיר הקלפים של אבדיה בחנות הרשמית של "פאניני", המייצרת של הקלפים, ובאיביי, מתחילים לעלות.

ערך הקלף של אבדיה, כמו כל קלף, ינוע בהתאם לביצועיו על הפרקט - בייחוד בעונת הבכורה. לקלפים נדירים יותר, יש תכונות נוספות שמשפיעות על המחיר. למשל, האם הקלף חתום או ממוספר. בקלפים של שחקני הקולג', לצורך העניין, מופיע לוגו של המכללה ממנה הגיעו - דבר שמעלה את המחיר גם כן - אך עם ליגות אירופאיות אין הסכמים דומים.

עד כה, ניתן למצוא כ-16 סוגים שונים של "קלפי אבדיה" לאחר חיפוש מעמיק. ההבדל בין הקלפים זה הצבע, והאם יש מספר וחתימה על הקלף. קלף נטול חתימה ומספר, בו אבדיה עדיין ללא חולצת הוויזארדס, יכול להתחיל ב-10 דולרים ולעלות ככל שנוספים דברים. באיביי, לצורך ההשוואה, ישנם קלפים שהגיעו כבר למאות ואלפי שקלים. עם זאת, באתר הרשמי של "פאניני" יש אופציה לרכוש פאץ' חתום של אבדיה במחיר מופקע של 4,163 דולרים. כך שלאספנים מביניכם, כדאי שתתחילו לחסוך.