"שריקה קשה": השופטים החמירו עם דני אבדיה?

בעיצומו של המותחן מול מילווקי הרוקי של וושינגטון ביצע את העבירה הגורלית במשחק. דעתו של ברוקס על ההחלטה המפוקפקת, המחמאה לישראלי וה"לוק" ההזוי של ווסטברוק

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  14.03.21 - 05:53
תחילת כתבה

כמעט שלושה חודשים חלפו מאז שדני אבדיה שיחק 35 דקות במשחק. בהפסד 125:119 למילווקי הלילה (בין שבת לראשון) אבדיה חזר לחמישייה של וושינגטון על חשבונו של בראדלי ביל הפצוע ורשם משחק לא רע בכלל עם 9 נקודות, ארבעה כדורים חוזרים, אסיסט, חטיפה וגם חמש עבירות כולל אחת שמיד נתעכב עליה.  

כחצי דקה אחרי שצלף שלשת קלאץ' שהשאירה את וושינגטון בעניינים, אבדיה ביצע עבירה שהוא בעצמו לא האמין שנשרקה לחובתו. כשלוח התוצאות הראה 119:119 ועל השעון נותרו פחות מ-35 שניות, כריס מידלטון חדר לכיוון קו העונשין וסחט עבירה מהישראלי. כזו שבהחלט אפשר להתווכח עליה, בטח בשלב הזה של ההתמודדות.

"זאת שריקה קשה", אמר מאמן הוויזארדס סקוט ברוקס. "הוא שמר על אולסטאר ולפעמים היד שלך נתפסת כשהיא מנסה להגיע לכדור. לא חשבתי לקחת צ'אלנג' על המהלך הזה כי הייתי צריך פסק זמן וחשבתי שראיתי מגע. זה מהלך שיפתח את דני". בכל אופן, ברוקס לא שכח להחמיא לפורוורד על ההופעה: "דני התבגר הערב".  

עוד לפני שמידלטון סחט עבירה מאבדיה, הוא גם נחסם על ידי אבדיה. זאת הייתה החסימה השביעית של הישראלי בקריירת ה-NBA, כאשר חמישה מתוך שבעת השחקנים שחסם הם אולסטארים או אולסטארים לשעבר: קיירי ארווינג, ג'ואל אמביד, גוראן דראגיץ', קארל אנתוני טאונס והלילה כאמור הצטרף לרשימה גם הצלף ממילווקי. שני השחקנים הנוספים שאבדיה חסם הם גרט טמפל משיקגו וטרנס מאן מלוס אנג'לס קליפרס.

בפוזשן ההגנתי של אבדיה מול מידלטון ברוקס ראה מגע, אבל בפוזשנים אחרים הוא לא הסכים עם השופטים ואף ביקר אותם במסיבת העיתונאים. "ביצענו עבירה בסיום על יאניס אנטטקומפו", אמר, אבל כידוע היווני הצליח להיפטר מהכדור בזמן ולמסור אותו למידלטון שדייק פעמיים נוספות מהקו.  

"השופטים לא שרקו עבירה, אני לא יודע למה", הוא המשיך. "בצד השני הייתה עבירה על ראסל ווסטברוק שיכול היה להשוות את המשחק, ביצעו עליו עבירה. אנחנו ניסינו לעשות עבירה בצד אחד ועשו עלינו עבירה בצד השני, ובשני המקרים לא קיבלנו את השריקות. ווסטברוק הוא שחקן שמתקיף את הטבעת והוא אתלט חזק. רק בגלל שהוא חזק זו לא סיבה להתעלם מהעבירות עליו. הוא היה צריך ללכת לקו".

למרות ההפסד, ווסטברוק שמר על החיוך לאחר המשחק, וגם הציג בפני העיתונאים את המשקפיים ההזויים שלפניכם. הכוכב של הוויזארדס שהתעלה בהיעדרו של ביל עם 42 נק', 10 ריב' ו-12 אס', אמר: "כשאנחנו משחקים חזק אנחנו נותנים לעצמנו סיכוי, היינו במשחק כל הזמן. הזהות שלנו צריכה להיות של קבוצה שתמיד משחקת יותר חזק מהיריבה שלה".