הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"כל אחד צריך לטפל בעצמו אחרי האכזבה מסקוטלנד"

מאמן הנבחרת, רוטנשטיינר, דיבר על ההכנות למשחקי ליגת האומות: "אנחנו לא פייבוריטים מול צ'כיה". נאתכו: "הכאב נמשך יותר מהרגיל, ננסה לעשות סוויץ'". סאן מנחם תורגל ב-11

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  10.10.20 - 17:15

מתחילים מחדש. נבחרת ישראל כבר לא תעפיל ליורו, אחרי שהפסידה לפני יומיים לסקוטלנד בדו קרב פנדלים בחצי גמר הפלייאוף, וכבר צריכה להתעשת ולהסתכל קדימה. מחר (ראשון, 21:45, ישיר ב-5SPORT) הכחולים-לבנים יארחו את צ'כיה במחזור השלישי של ליגת האומות, וינסו להשיג ניצחון ראשון אחרי שתי תוצאות התיקו מול סקוטלנד וסלובקיה. מבחינה מקצועית, סאן מנחם תורגל בהרכב על חשבונו של ניר ביטון הפצוע. חאתם אלחמיד יוסט לתפקיד הבלם.

ווילי רוטנשטיינר דיבר במסיבת עיתונאים על האכזבה משלשום ועל ההכנות למחר. "זאת אכזבה קשה מאד, כאב מאד גדול", אמר המאמן על ההפסד בגלזגו. "צריך קודם כל לטפל בעצמך, גם אני הייתי מאוכזב אחרי הפנדלים. אחר כך היה מוטל עליי להרים את מצב הרוח של השחקנים לקראת המשחק הבא. כל אחד צריך לעבוד על עצמו כדי לספק הופעה טובה מחר. אני לא מסכים שאנחנו פייבוריטים מול נבחרת כמו צ'כיה, שהיא לדעתי מקום 32 בעולם. אנחנו מתעסקים בעצמנו, ביכולות של השחקנים שלנו. אני לא רוצה לדבר על היריבה, אלא על מה אנחנו רוצים לעשות ואיך אנחנו רוצים לשחק. זה יהפוך אותנו לחזקים, ואני מקווה שאנחנו יכולים לשחק טוב מחר אחרי ההפסד מול סקוטלנד".

עוד הוסיף האוסטרי על אותו הפסד: "ניתחתי את המשחק שלשום, עשינו הרבה דברים טובים, עשינו הגנה טובה מאד. בצד השני, יצרנו הרבה מאד מצבים, אבל זה לא היה מספיק מסוכן. אנחנו צריכים להשתפר בזה. זהבי? אני מדבר עם ערן לעיתים תכופות. אני חייב לדבר, אני חושב שזה הכרחי בין שחקנים למאמן, ראיתם את ערן אחרי הפנדלים, אבל הוא מאוד חזק ויש לו אופי טוב מאוד. אני מאחל לו שזה רק יחזק אותו".

המאמן נשאל לגבי שינויים בהרכב בגלל עייפות: "תחילה אני רוצה להגיד איזו עבודה טובה ניר ביטון עשה, ראיתי את הקרסול שלו, נפוחה מאד. זה היה מדהים. שאלתי אותו אם הוא בטוח שהוא רוצה לשחק, הוא אמר כן. אני מאחל לו המון הצלחה עם סלטיק, זה מדהים מה שהוא עשה עבור הנבחרת והמדינה, המוטיבציה שלו להופעה גדולה. יש לנו הרבה שחקנים חזקים וטובים. נצטרך להביא שחקנים רעננים מחוץ לאלה ששיחקו 120 דקות".

גם ביברס נאתכו, קפטן הנבחרת, התייחס תחילה להדחה שלשום: "זה הכדורגל וזה החיים שלנו כספורטאים, צריך לדעת להתאושש גם אם זה מכה מאד כואבת. זה נמשך קצת יותר מהרגיל כי זה כאב מאד, אבל באמת מנסים לעשות את הסוויץ' כדי להגיע מחר למשחק במקסימום מוטיבציה ורצינות. תמיד משחק של הנבחרת, גם אם הוא אימון, זה עולם שלם, אז ננסה לעשות את המקסימום מחר".

כשנשאל על הסגל החסר של צ'כיה, ענה: "בתקופה הזאת של החיים של הכדורגל, אתה מגיע למשהו אחד ובסוף משחק נגד אחרים. לא נדע עד שנשחק נגדם אם זה טוב או לא. גם מול סקוטלנד היו חסרים שחקנים, גם לנו וגם להם. זה המצב, נבוא דרוכים ונתכונן למה שאנחנו רוצים, וגם עד אז נלמד עוד אותם".

על מצב הרוח בחדר ההלבשה אחרי סקוטלנד: "התחושות היו קשות מאד, היו דמעות, כאב גדול, באמת צ'אנס שבתקופה שלי בנבחרת היא אחת ויחידה. היינו מאד קרובים, בסוף זה תמיד מוכרע על בעיטה אחת שנכנסת או יוצאת. צריך לדעת להתאושש, אלה חיינו כספורטאים. מי שיגיע מחר? לא צריכים להתעסק בזה, מי שיבוא נשחק נגדו. הסקוטים בקושי הצליחו לנצח אותם. מי שיגיע הוא מספיק טוב לייצג את צ'כיה, צריכים לעשות את העבודה שלנו".

צפו בדבריו של הקפטן >>>