רושם ראשוני: הדרך של שירה למדליה

היריבה המוכרת, וה"בראקט" עד הגמר - הכל בפנים

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  23.07.21 - 23:20
תחילת כתבה

מה שנגמר בריו באכזבה גדולה, יוכל להיגמר במהפך: בגיל 30, שירה ראשוני תנסה לעשות היסטוריה אישית ולצאת מתחרות הג'ודו עם מדליה אולימפית. היום (שבת, החל מ-05:00 בבוקר, שידור ישיר ב-5PLUS) היא תחל את דרכה במשקל של עד 48 ק"ג, במטרה לתקן את הרושם שנוצר לפני חמש שנים. כזכור, באולימפיאדת 2016 ראשוני נוצחה כבר בתום קרב אחד, אחרי החלטת שיפוט, והפעם היא תנסה לתקן.

היריבה הראשונה שלה תהיה לוז אלבארז מקולומביה. אלבארז בת ה-34 סיימה את אליפות העולם האחרונה בהונגריה אחרי קרב אחד, אבל תבוא עם זכרונות טובים יחסית אחרי שזכתה בטורניר הפאן אמריקני האחרון בגוויאקיל. אלבארז וראשוני נפגשו בעבר: זה קרה לפני עשור (2011), בגביע העולם בסאן סלבדור - ואז ראשוני ניצחה באיפון.

אם תעבור את אלבארז, היא תפגוש את המנצחת בין ג'וליה פיג'רואה הספרדית וגולדארק סנטורק מטורקיה. בחלק השני של ה"בראקט" בבית ב', אורנצג מונחבאט ממונגוליה העפילה אוטומטית לשלב חצי הגמר, ותפגוש את המנצחת בין קתרינה מנץ הגרמניה למארי די וארגס לי מצ'ילה. במידה ותעבור את הבית, היא תגיע לשלב רבע הגמר שייערך מיד לאחר מכן. חצאי הגמר והגמר, אם תגיע לשם, יתקיימו בשעה 11:00 לפני הצהריים.

ראשוני מגיעה לתחרות כג'ודאית המנוסה ביותר במשלחת. מאחוריה, כאמור, עשור של תחרויות - כולל מספר מדליות, הבולטות שבהן היו הזהב בגרנד פרי טשקנט וגם בגרנד פרי תל אביב ב-2019. מדליה באליפות עולם או באולימפיאדה עדיין אין לה, ואת התחום הזה - היא תנסה לכבוש מחר, בטוקיו.