הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

בכורה יפה: ליהיא רז סיימה את דרכה בטוקיו

הופעה ראשונה למתעמלת בת ה-17 במשחקים. צפו בכל התרגילים

דניאל זילברשטיין, שליח ערוץ הספורט לטוקיו  25.07.21 - 12:47
תחילת כתבה

יממה לאחר שארטיום דולוגופיאט העפיל מהמקום הראשון לגמר הקרקע בטוקיו, ואלכס שטילוב לקח חלק במשחקים האולימפיים בפעם השלישית אך סיים את דרכו, יום התחרויות השני במשחקים האולימפיים יצא לדרך. היום (ראשון) הגיע תורה של המתעמלת הישראלית הצעירה ליהיא רז בת ה-17 לעלות להופעה ראשונה במשחקים האולימפיים, במסגרת מוקדמות ההתעמלות באולם בטוקיו. רז סיימה את היום במקום ה-61 הכללי, כשרשמה תוצאות טובות מאוד בתרגיל הקפיצות.

"זו לא הייתה התחרות הכי טובה שלי, אבל אני מרוצה", סיכמה ליהיא רז את הופעת הבכורה שלה במשחקים האולימפיים, "לא קל להיות ראשונה והתגברתי על פתיחה פחות מוצלחת במקבילים המדורגים. איזה ציון אני נותנת לעצמי? 7". על החיבוק החם עם אגדת ההתעמלות, אוקסנה צ'וסוביטינה, שפרשה אחרי קריירה של מעל ל-30 שנה, אמרה: "היא אגדה וזו הפעם האחרונה שלה במעמד הזה. היה מרגש".

בתרגיל הראשון בתחרות המתעמלת הישראלית עלתה על מכשיר המקבילים המדורגים. רז עלתה וביצעה תרגיל בדרגת קושי נמוכה יחסית, וביצוע טוב שהסתיים בטעם רע לאחר שביצעה טעות בנחיתה, מה שהביא להורדה משמעותית בציון. בסופו של דבר המתעמלת כחול-לבן סיימה את טבילת האש הראשונה עם 11.700.

צפו בתרגיל המקבילים המדרוגים בנגן הווידאו למעלה >>

בתרגיל הקורה רז השלימה תרגיל מוצלח והצליחה להשתחרר מהלחץ שרדף אותה בפתיחת התחרות ועם ביצוע טוב ללא טעויות משמעותיות, השיגה ציון של 12.066. צפו בתרגיל הקורה של רז >>

לאחר מכן המתעמלת עלתה לתרגיל הקרקע ועם ציון ביצוע של 7.700 שהתווסף לדרגת הקושי שלה - 4.700, המתעמלת השלימה את התרגיל השלישי שלה בתחרות עם ציון 12.400.

צפו בתרגיל הקרקע >>

בתרגיל הרביעי והאחרון רז הרשימה והשיגה ציונים טובים מאוד. קפיצה הראשונה של רז היא רשמה ציון נהדר של 14.233, הישראלית הוסיפה קפיצה שנייה של 13.566. ממוצע הקפיצות העניק לה 13.899, מה שמציב אותה במקום ה-61 הכללי, כשנותר עוד בית שיעלה להתחרות בהמשך.

צפו בתרגיל הקפיצות >>