הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

ובמקום הראשון: 87:95 לסלובניה על ספרד

דונצ'יץ' וחבריו לא יפגשו את ארה"ב ברבע. צפו בתקציר

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  01.08.21 - 13:14

קרב אדיר. סלובניה גברה היום (ראשון) 87:95 על ספרד, סיימה במקום הראשון בבית ג' ונמנעה ממפגש אפשרי עם ארה"ב ברבע הגמר. לוקה דונצ'יץ' (12 נקודות, 14 ריבאונדים ו-9 אסיסטים) ו-ולאטקו קנצ'אר (22 נקודות) הוליכו את הסלובנים לניצחון ענק. ריקי רוביו (18 נקודות ו-9 אסיסטים) לא הצליח לסייע לחבריו.

משחקי רבע הגמר יערכו בשלישי הקרוב, כשספרד תמתין להגרלה בה תקווה לא לקבל את ה"דרים טים" האמריקאית. כך או כך, קיבלנו משחק נפלא בין שתי נבחרות שיכולות ללכת כל הדרך לזהב. הסלובנים, שנהנו ממשחק "פושר" במונחים של לוקה דונצ'יץ', הוכיחו כי מדובר בקבוצה מלוכדת שיודעת לנצח משחקים בשיניים.

מנגד, סוללת הכוכבים של "לה רוחה", שעבור רובם מדובר בהזדמנות האחרונה לזכות בטורניר גדול, הציגה כדורסל נהדר לאורך רוב שלבי ההתמודדות. אך לצערם, קלמן פרפליץ' (15 נקודות) ומייק טובי (14 נקודות ו-14 ריבאונדים) התעלו במאני-טיים, הפכו יתרון ספרדי בדקות הסיום ו"גנבו" לריקי רוביו, אלברטו אבלדה, רודי פרננדס, סרחיו יול והאחים גאסול את המקום הראשון.

תוכנית המשחק של הספרדים להוציא את לוקה דונצ'יץ' מאיזון עבדה נהדר בפתיחת המשחק. הסופרסטאר הסלובני (לו זהו ניצחונו ה-16 ב-16 משחקים במדים הלאומיים) נכנס לבעיית עבירות בסיום ברבע הראשון כשלוש כאלו עמדו לחובתו. אך לוקה, שמאותו הרגע לא ביצע עבירה נוספת ב-34 הדקות שלו על הפרקט, חלק את נטל ניהול המשחק עם חבריו, שעמדו היטב במשימה.

מהלך המשחק
החמישייה של ספרד: רודי פרננדס, אלברטו אבלדה, ויקטור קלאבר, מארק גאסול וריקי רוביו
החמישייה של סלובניה: יאקה בלאזיץ', מייק טובי, ולאטקו צ'נצ'אר, זוראן דראגיץ' ולוקה דונצ'יץ'

הספרדים פתחו חזק ועלו ליתרון בדקות הראשונות בהובלתם של מארק גאסול וריקי רוביו. מי שבלט בהיעדרו ב-5 הדקות הראשונות הוא לוקה דונצ'יץ', שטרם רשם נקודות ראושונות. 6 דקות בתוך ההתמודדות, רשם הפנומן הסלובני את הנקודה הראשונה שלו במשחק עם קליעת עונשין מוצלחת. אך למרות שהתעורר וסיים את הרבע הראשון עם 4 נקודות, 5 ריבאונדים ו-3 אסיסטים, הסלובני מדאלאס נמצא בבעיית עבירות קשה כשלחובתו רשומות לא פחות מ-3 כאלה. 20:24 לספרד בסיום הרבע הראשון.

סלובניה בבעיה? צפו בעבירה השלישית של לוקה דונצ'יץ' כבר ברבע הראשון

למרות בעיית העבירות, הסלובנים לא העניקו הרבה מנוחה ללוקה ששותף במרבית הרבע השני. צ'נצ'אר המשיך ביכול הגבוהה והוליך את חבריו בקליעה, אך ריקי רוביו, מארק גאסול וסרחיו יול שמרו על היתרון הספרדי עד לסיום המחצית הראשונה. 41:44 לספרד בסיום הרבע השני.

"לה רוחה" עלו למחצית השנייה כמו מלוע של תותח, ובהובלתו של ריקי רוביו עלו במהירות לפער דו ספרתי. גארד הספרדי היה בכל מקום על הפרקט, חילק לחבריו אסיסטים נפלאים והוביל את רשימת הקלעים. אך הסלובנים סירבו להיכנע, ובזכות התעוררות של יאקה בלאזיץ' צמצמו את הפער עד למרחק 3 נקודות. הלחץ של דונצ'יץ' וחבריו השתלם והצליחו להשוות את התוצאה ל-68:68. לבסוף, סיימו הספרדים את הרבע השלישי ביתרון מינימלי. 68:70 לספרד בסיום הרבע השלישי.

הרבע הרביעי נפתח כאילו מדובר בדקות הראשונות של המשחק. קצב פנטסטי בשני צידי הפרקט הקפיץ את התוצאה במהירות, כשנבחרת ספרד היא ששולטת בקצב. לא פחות מארבע שלשות רצופות של "לה רוחה" העלו את היתרון של הספרדים ל-6 נקודות, אך הסלובנים המשיכו עם רוח הלחימה הנפלאה ושמרו על פער סביר מסוללת הכוכבים בלבן.

היתרון עבר מצד לצד, כשריקי רוביו המשיך להיות האיש הפעיל ביותר של ספרד על הפרקט. באופן מפתיע, דונצ'י'ץ' היה רחוק מלהוביל את קלעי נבחרתו, אך תרם בעיקר בצד ההגנתי ובכל הנוגע לניהול המשחק. שתי דקות לסיום, עלתה סלובניה ליתרון 3 נקודות. הדרמה בדקות הסיום היתה בעיצומה, בסיומה של מלחמה אדירה, כולל מספר החמצות של הספרדים, הצליחו הסלובנים לשמור על היתרון היקר כל הדרך ל-87:95 בסיום.