רשמי: לואיס אנריקה מונה שוב למאמן ספרד

המאמן ידריך ביורו 2020. מורנו נפרד מהשחקנים בדמעות

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  19.11.19 - 13:36
תחילת כתבה

זה הפך לרשמי: לואיס אנריקה יאמן את נבחרת ספרד ביורו 2020. רק לפני חודשיים המאמן התפטר מתפקידו מסיבות טראגיות (מות בתו בטרם עת). היום (שלישי) הודיעה ההתאחדות הספרדית על חזרת אנריקה ועזיבתו של המחליף רוברט מורנו. כזכור, בנבחרת ספרד טענו כי הוא ישוב לקווים אחרי שלה רוחה תשלים את קמפיין מוקדמות היורו, והיא עשתה זאת תוך שהיא הבטיחה כי תהיה ראש דרג בהגרלת הבתים ב-30 בנובמבר.

כזכור, רק ביוני האחרון לואיס אנריקה החליט להפסיק לאמן את נבחרת ספרד, באמצע שלב המוקדמות, כדי להיות יחד עם משפחתו. המאמן חשף שבתו בת ה-9 חלתה בסרטן, ובצער רב, כעבור חודשיים היא נפטרה. בספרד טוענים כי נשיא ההתאחדות, לואיס רוביאלס, הבטיח למאמן שישמור לו את הכסא, ברגע שירגיש שהוא מסוגל לחזור.

"היום אנחנו יכולים לאשר שלואיס אנריקה חזר לתפקיד שלו", אמר רובילאס במסיבת העיתונאים. "ב-19 ביוני חתמנו עם רוברט מורנו על חוזה בו הבהרנו כי אם לואיס אנריקה ירצה לחזור, הדלת תישאר פתוחה. דיברתי עם לואיס אנריקה שלוש פעמים מאז מות בתו. הוא אמר לנו שהוא רוצה לחזור, אבל חיכינו רק לאחר שהבטחנו את ההעפלה ליורו. רוברט מורנו לא רצה לעמוד בדרכו של לואיס אנריקה".

נשיא ההתאחדות הוסיף: "מורנו היה הראשון שידע הכל, הוא ידע אפילו לפנינו שלואיס אנריקה רצה לחזור. הוא היה מאד נאמן לספרד. לואיס אנריקה הוא המנהיג של הפרויקט הזה, שיימשך עד מונדיאל 2022 בקטאר".

לאחר עזיבתו של לואיס אנריקה, מי שירש את תפקידו הוא רוברט מורנו. המאמן הצעיר הוביל את נבחרת ספרד לראשות בית ו' במוקדמות היורו ולמעשה העלה אותה לטורניר, כשהוא רושם מאזן של חמישה ניצחונות ו-2 תוצאות תיקו.

במארקה נכתב כי לאחר ה-0:5 על רומניה, מורנו נפרד בדמעות מהשחקנים ויעזוב את ההתאחדות למרות שחוזהו מסתיים בסוף יורו 2020. המאמן אף ביטל את מסיבת העיתונאים בקאדיס וצפוי לבקש פיצויים.