"אם לא הייתי נשאר, לואיס אנריקה לא היה מאמן הנבחרת היום"

מורנו ענה להאשמות נגדו: "לא יודע למה הוא לא רצה אותי בצוות שלו"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  28.11.19 - 21:09
תחילת כתבה

הסערה סביב הנבחרת ממשיכה להסעיר את ספרד. אחרי דבריו של לואיס אנריקה, על כך שרוברט מורנו לא היה נאמן, מאמן הנבחרת היוצא כינס היום (חמישי) מסיבת עיתואים בה ביקש להבהיר את עמדתו.

מורנו סיפר: "אחרי התפטרות הקשה של לואיס אנריקה, רוביאלס (יו"ר ההתאחדות) כינס אותי ואת הצוות שלי כדי להגיד שאני אהיה המאמן ושזה הפרויקט שלי. הייתי צריך לקחת צעד קדימה, ועשיתי את זה. ושיהיה ברור שאם לא הייתי נשאר, הוא לא היה כיום מאמן הנבחרת.

בפגישה הראשונה שהייתה לי עם לואיס אנריקה הוא אמר לי שעשיתי את מה שהייתי צריך ושהוא גאה בי. ביקשתי בהמשך פגישה כדי לחבק אותו ולהביע את תמיכתי וזו הייתה הזדמנות לומר שאם הוא יחזור, אקח צעד הצידה. באסיפה שהייתה לנו ב-12 בספטמבר, לואיס אנריקה אמר לי שהוא לא בונה עליי, אבל כן על שאר הצוות. נשארתי בהלם. עד היום אני לא יודע למה הוא לא רצה אותי בצוות שלו".

מורנו, שעבד לצד לואיס אנריקה עוד בברצלונה ב', וגם בסלטה ויגו, רומא, ברצלונה ובנבחרת ספרד, אמר: "אני רוצה לספק את המידע הנחוץ אחרי שהותקפתי אישית בצורה לא הוגנת. בפאזל הזה החתיכות שלי חסרות. הוא הדביק לי שתי תגיות מאוד מכוערות ושלא הגיעו".

מורנו התייחס גם לתוכניותיו לעתיד: "כעת, אמשיך בקריירה שלי כמאמן ראשי, אני מצפה לזה ונרגש לעבוד, לאמן, לעשות שיחות ולערוך מסיבות עיתונאים".

בנוסף, ה"אס" הספרדי ניסה למצוא שורש לסכסוך בין שני המאמנים שעבדו יחד: ע"פ דיווח שהתפרסם היום, לואיס אנריקה הציע למורנו לאמן יחד איתו בפרמייר ליג. מורנו העדיף להישאר בנבחרת ולאמן אותה ביורו, ומכאן החלו העניינים האישיים להידרדר. כמו כן, מציינים שם כי גם ההחלטה של מורנו להחזיר לשער את קפה הספרדי עמדה בין השניים.