באריץ': ישראל הכי חלשה, הלוואי שתעלה

קונצנזוס בקרואטיה. ברישיץ': "ישראל האופציה הכי טובה"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  02.12.19 - 10:25
תחילת כתבה

הגרלת היורו בשבת האחרונה זימנה לקרואטיה מפגש חוזר עם אנגליה, מולה התמודדה בחצי גמר המונדיאל, ועם צ'כיה בבית 4. היריבה הרביעית תיקבע בפלייאוף המוקדמות של דרג 3, שם נמצאת גם ישראל, ששמה נשמע שוב ושוב בפיהם על פרשנים ושחקנים קרואטים כעדיפה מבין ארבע היריבות האפשריות.

אחד הפרשנים, כזה ששמו מוכר לחובבי הכדורגל הישראלי, הוא אוטו באריץ'. מאמן העבר אמנם בן 86, אך עדיין בקרואטיה מחכים למוצא פיו, ולמרות שהיה מאמן אוסטריה באותו 5:0 מפורסם לפני 20 שנה באצטדיון ר"ג, דעתו לגבי ישראל ברורה.

"לא הייתי רוצה לפגוש את הסרבים, לא בגלל האיכות שלהם, אלא בגלל כל מה שמסביב למשחק הזה", אמר באריץ' על ארבע האופציות מהפלייאוף, "הייתי רוצה לראות את ישראל עולה מהפלייאוף לבית שלנו. הסקוטים מארחים ויהיה קשה מולם, נורבגיה יכולה להיות מסוכנת. ישראל בוודאות היא היריבה החלשה מכולן".

אבל לא רק באריץ' מדבר ללא חשש על כך שישראל היא היריבה המועדפת. גם מגנה השמאלי של הנבחרת ושל ריינג'רס הסקוטית בורנה ברישיץ' מצביע על הכחולים-לבנים כחוליה החלשה: "נראה שישראל תהיה הבחירה הטובה ביותר בפלייאוף, אבל אנחנו קרואטיה, סגנית אלופת העולם, וזה ברור שאנחנו לא צריכים לפחד מאף יריבה בדרג הזה".

"עדיין, ישראל נראית האופציה הטובה ביותר", המשיך ברישיץ' ודיבר גם על המפגש המעניין עם הסרבים, "משחק נגד סרביה? למה לא? אני מאמין שאנחנו טובים מהם. אני לא מפחד מאף נבחרת, גם לא מסרביה".