הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

שובר שיוויון: בית 2 יוכרע בגלל כרטיסים?

דנמרק, רוסיה ופינלנד מתכוננות לערב גורלי במחזור סיום בית 2. מה צריכה כל נבחרת כדי לעלות ומדוע יש אפשרות שאחת תודח בגלל כרטיסים צהובים ואדומים? ההסבר המלא בפנים

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  21.06.21 - 17:00

(בווידאו: תכנית 'ימי היורו' הפודקאסט של ערוץ הספורט)

נבחרת בלגיה צפויה להשלים הערב (שני) את המשימה ולסיים במקום הראשון בדרך לשמינית גמר היורו, אבל המאבק המסקרן ביותר יתחולל בין שלוש הנבחרות האחרות בבית: פינלנד שתפגוש את השדים האדומים בסנט פטרסבורג, וכמובן דנמרק ורוסיה שיתעמתו בקופנהגן בקרב על החיים.

 • הכנסו לאזור היורו: כל חדשות, העדכונים והסיפורים של הטורניר
 • מה כל אחת צריכה כדי לעלות?
  בלגיה (6 נקודות) - כבר עלתה. זקוקה לנקודה מול פינלנד כדי להעפיל מהמקום הראשון.

  רוסיה (3 נקודות) - תעפיל אם תנצח את דנמרק, או תסיים בתיקו ובתנאי שפינלנד לא תנצח את בלגיה. בכל מקרה לא תוכל לסיים ראשונה.

  פינלנד (3 נקודות) - תעפיל אם תנצח את בלגיה או תסיים בתיקו ובתנאי שרוסיה תפסיד לדנמרק. תוכל לסיים ראשונה אם תנצח ורוסיה לא, או שתנצח בהפרש שלושה שערים בתוספת לניצחון רוסי.

  דנמרק (0 נקודות) - חייבת לנצח כדי לשמור על סיכוי להעפיל לשלב הבא. יכולה לסיים מקום שני או שלישי, תלוי בתוצאה שלה. דנמרק תסיים שניה אם תנצח, אך לא 0:1, ופינלנד תפסיד. תוכל לסיים שניה אם תנצח 0:1 ופינלנד תפסיד 2:0.

  אם דנמרק תנצח ופינלנד תפסיד, שלוש נבחרות בבית יהיו עם מאזן זהה של שלוש נקודות (רוסיה) ומה שיקבע את המיקום הסופי הוא התוצאות ביניהן. אם דנמרק תנצח 0:1 ופינלנד תפסיד 2:1, יהיה שיוויון מוחלט בין השתיים - בנקודות, הפרש שערים, שערי זכות ושערי חובה, ולכן ההכרעה תעבור לקריטריון של הגינות ומי שתסיים את הבית עם פחות כרטיסים צהובים ואדומים תבטיח את המקום השני והאחרת במקום השלישי. רוסיה במקרה הזה תסיים רביעית.

  אם דנמרק תנצח 0:1 ופינלנד תפסיד 3:0 לבלגיה, אז שוב יהיה שיוויון מוחלט, הפעם בין פינלנד לרוסיה בקרב על המקום השלישי. שוב, ההכרעה תיפול על כרטיסים צהובים בין פינלנד לרוסיה, כאשר דנמרק תסיים שניה. אגב, במקרה שגם הכרטיסים יהיו זהים, ההכרעה תעבור לדירוג של הנבחרות באופ"א. במקרה הזה לדנמרק ורוסיה יש יתרון על פינלנד.

  בבית 3, המצב הרבה יותר פשוט. הולנד עלתה מהמקום הראשון ותארח את צפון מקדוניה שכבר איבדה עניין. אוקראינה תפגוש את אוסטריה בבוקרשט, כאשר לשתי הנבחרות 3 נקודות. האוקראינים עם מאזן טוב יותר (4:4) מאשר האוסטרים (3:3) ולכן תיקו יעלה אותם מהמקום השני. במידה רבה, האוסטרים יקוו לסיים לפחות בתיקו משום ש-4 נקודות עשויות להספיק לאחד המקומות הטובים ביותר מבין אלו שיסיימו במקום ה-3.