הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

לפני מסי: סרינה ספורטאית העשור של סקיי

המילטון שני, גם בריידי ברשימה. ומי עוד הקדים את הפרעוש?

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  30.12.19 - 18:30
(getty)
(getty)

יומיים לפני ששנת 2020 נפתחת, ברחבי העולם ממשיכים לסכם את העשור האחרון בספורט. בזמן שמרבית כלי התקשורת מפרידים בין קטגוריות (ספורטאי, ספורטאית, קבוצה וכו'...), בסקיי דווקא הלכו על קטגורייה כללית של ספורטאי או ספורטאית העשור באותה הרשימה. ומי במקום הראשון מבין ה-20 של סקיי? סרינה וויליאמס.

הטניסאית האדירה הגיעה בעשור הזה לנתון ענק של 23 תארי גראנד סלאם, משהו שאף גבר בענף לא השיג. 12 מהתארים היא קטפה בעשור הנוכחי, כאשר ב-2016 הפכה לספורטאית האישה המרוויחה ביותר בעולם ושנה לאחר מכן אף הייתה האישה היחידה שהופיעה ברשימת 100 המרוויחים הגדולים בעולם של פורבס.

רבים בעולם הכדורגל הדירוג של סקיי די הפתיע, שכן שני הכדורגלנים הגדולים בעולם, כריסטיאנו רונאלדו וליונל מסי, כלל לא הגיעו לשני המקומות הראשונים. במקום השני נמצא לואיס המילטון, נהג הפורמולה 1 שהשיג בעשור הנוכחי 5 מתוך 6 האליפויות שלו בסבב. ולמי שתהה, רונאלדו עקף את מסי ותפס את המקום השלישי, כשהפרעוש רביעי.

בהמשך הרשימה ניתן למצוא את פלויד מייוות'ר (5, אגרוף), נובאק ג'וקוביץ' (6, טניס), יוסיין בולט (7, אתלטיקה), טום בריידי (8, פוטבול), לברון ג'יימס (9, כדורסל), סימון ביילס (10, התעמלות) ומייקל פלפס (11, שחייה). בהמשך הרשימה של סקיי יש מספר שמות פחות מוכרים מענפים שונים, דוגמת רוגבי, קריקט, גולף ואפילו זריקת חצים.