אבדיה: הנבחרת הזאת עוד יכולה לעשות דברים גדולים

אכזבה בעתודה אחרי ההפסד 92:81 לסרביה: "אסור להוריד את הראש". ים מדר שבלט עם 24 נקודות ו-9 אסיסטים: "זה לא מעניין, צריכים להיות טובים יותר". הערב: מול איטליה

רועי כהן
רועי כהן  14.07.19 - 06:45
תחילת כתבה

לנבחרת העתודה אין זמן להתעכב על ההפסד אמש (שבת) 92:81 במשחק הפתיחה של אליפות אירופה לסרביה, אבל מטבע הדברים ישנה תחושת אכזבה גדולה. השחקנים רצו מאוד לפתוח עם ניצחון לעיני אולם מלא בדרייב אין, אבל הפיזיות, הגודל והאתלטיות של הסרבים עשתה את ההבדל.

דני אבדיה הוביל את הריבאונדרים של הנבחרת עם 8 כאלה, אבל זה לא הספיק מול 52 ריבאונדים סרבים לעומת 36 ישראלים. אבדיה אמר בסיום: "היו לנו הרבה רגעים טובים, אבל היינו צריכים אקסטרה ריכוז עם עצירות בהגנה ולא עשינו את זה. אני רוצה להדגיש שהנבחרת הזאת עוד יכולה לעשות דברים גדולים ואסור לנו להוריד את הראש. אנחנו צריכים לתקן את הטעויות למשחק הבא וזה לא רק הריבאונד".

ים מדר שבלט עם 24 נקודות ו-9 אסיסטים, לא התנחם בהופעה הטובה: "זה לא מעניין, כי הפסדנו. לא עשינו את העבודה, אי אפשר לספוג 92 נקודות וזה לא יכול לחזור על עצמו. נצטרך לעשות עבודה יותר טובה ולשמור טוב יותר. נצטרך לשחק יותר קבוצתי, להזיז את הכדור, וחלק מזה זה גם עליי. לא עשינו עבודה טובה בריבאונד, גם הגארדים שלא הצליחו לאסוף כדורים שנפלו רחוק. אבל הייתה אווירה כיפית ואני מודה לאוהדים שהגיעו, נקווה לנצח עבורם במשחק הבא".

המאמן אריאל בית הלחמי אמר בסיום: "היה משחק לא טוב שלנו. הסרבים שיחקו נכון יותר, היה אפשר לראות שהשחקנים התרגשו בפתיחה, ואני חייב לתת מילה טובה על הקהל. רצינו, נלחמנו, אבל זה לא הצליח. הריבאונד היה קריטי, הסרבים שלטו בקצב עם שלשות גדולות. היו הרבה החטאות לייאפ, הרבה החטאות עונשין, הדברים האלה פגעו בנו. ניסיתי לשלב כמה שיותר שחקנים בהתחלה כדי שירגישו את המשחק, אבל רצף של טעויות פגע לנו בסיכוי לנצח".

למרות ההפסד, בנבחרת היו מרוצים מהופעתם של יאיר קרביץ, שהפגין לחימה בלתי מתפשרת בהגנה עם 3 חטיפות והשתטחויות על הפרקט, ושיבחו גם את ההופעה של אבדיה, שלמרות שדייק רק ב-1 מ-9 לשלוש, רשם 14 נקודות, 8 ריבאונדים ו-6 אסיסטים. הנבחרת תנסה להתאושש מההפסד לסרביה כשתפגוש ב-20:30 את איטליה, שהביסה אתמול 58:85 את אוקראינה.

גם הערב היכל קבוצת שלמה צפוי להיות מלא במשחק נגד איטליה. נכון לעכשיו נותרו כ-150 כרטיסים בלבד בשער 3.