שמחה בנבחרת: "למדר יש גישה של רוקסטאר"

ניצחון בכורה לעתודה. אבדיה נרגע: "הרבה לחץ השתחרר"

עמרי מנהיים
עמרי מנהיים  15.07.19 - 06:58
תחילת כתבה

נבחרת העתודה של ישראל השיגה ניצחון ראשון באליפות אירופה, 75:85 על נבחרת איטליה - וצמד המילים שחזר על עצמו יותר מהכל הוא "השתחרר הלחץ". גם בנבחרת הודו שבמשחק מול סרביה, הציפיות והאולם הביתי אולי היו בעוכריהם של השחקנים הצעירים, שאמש, הציגו כדורסל טוב ושוטף בהרבה. בסיום הם נשארו דקות ארוכות על הפרקט והודו לקהל, שעודד לאורך 40 דקות.

"הרבה לחץ השתחרר, הפעם שיחקנו כמו קבוצה", אמר דני אבדיה, שרשם שורה ססטיסטית יפה של 17 נקודות, 9 ריבאונדים ו-7 אסיסטים. "למרות שהיו רגעים שבהם לא היינו מרוכזים והם חזרו מפיגור גדול, ידענו להתעשת ולנצח. נלמד מה עשינו לא נכון, אבל אני גאה בכל הנבחרת, נלחמנו עד הסוף והראנו המון אופי".

אבדיה מדבר כמובן על ההתאוששות של הבחורים בכחול-לבן ברבע הרביעי, לאחר רבע שלישי לא טוב. מי שהתעלה בדקות הללו הוא ים מדר, שנבחר למצטיין עם 20 נקודות, 8 אסיסטים וחסימה אחת ששינתה מומנטום. "אני שמח שהגג הזה שיחרר משהו בנבחרת, ולאחר מכן עשינו את העבודה שהיינו צריכים, זה כיף גדול", אמר הרכז של הפועל תל אביב, והחמיא גם לחברו: "כל מה שהיה צריך זה עצירות גדולות בהגנה, אני שמח שדני עשה עצירות מעולות, שנתנו לנו את המשחק הזה".

מדר, אגב, נשאר אחרון מבין השחקנים על הפרקט - הוא הצטלם כמעט עם כל מי שביקש, אפילו עם להקת המעודדות, כשבנבחרת כבר אמרו עליו ש"יש לו גישה של רוק סטאר". גם אבדיה פירגן: "אני וים חברים מאוד טובים, מבינים אחד את השני. הוא רכז מאוד מוכשר, שהשתפר בשנה האחרונה, קשה אפילו להבין עד כמה. הוא מדהים, נותן פה הצגות ונלחם. אבל אפשר להגיד את זה על כל הנבחרת, שבאה לפה ונותנת הכל".

הקפטן יאיר קרביץ, שהיה אקס פקטור עם עם 10 נקודות ב-3 מ-4 מחוץ לקשת, סיכם: "ההתרגשות מאחורינו ובמשחק הזה הוכחנו שאנחנו טובים. שיחקנו את המשחק שלנו ואנחנו יודעים שאנחנו יכולים לעשות דברים גדולים. אני בטוח שיהיה טוב גם בהמשך".

מעבר לאבדיה, מדר וקרביץ, שגם קיבלו את כמות הדקות הגדולה ביותר (34, 33 ו-26 בהתאמה), היו עוד מספר שחקנים שזכו למחמאות בנבחרת: נועם אביבי, שקיבל את הקרדיט מאריאל בית הלחמי ברבע האחרון בעמדה מספר 5, נתן דקות טובות בשני הצדדים. יותם חנוכי סיפק מחצית ראשונה נפלאה עם 14 נקודות ו-4 שלשות, והראה פעם נוספת כמה כשרון טמון בו. ועמית זיס קיבל קרדיט על הלחימה, וכבר הוגדר כ"סטופר ההגנתי" של הנבחרת.

הערב ישראל תפגוש את אוקראינה (20:30), שהפכה את תמונת הבית עם ניצחון מפתיע על סרביה. החישוב פשוט: ניצחון ישים את ישראל באחד משני המקומות הראשונים - במקום השני אם סרביה תנצח את איטליה, ובמקום הראשון אם סרביה תפסיד לאיטליה. תפיסת אחד משני המקומות הראשונים משמעותית, שכן הוא ימנע מהנבחרת מפגש מול טורקיה או צרפת החזקות בשמינית הגמר, כשהיריבה תהיה מוטנגרו או בריטניה - יריבות פחות טובות על הנייר. הפסד לאוקראינה, אגב, עלול לדרדר את ישראל למקום האחרון בבית.

"אין פה באליפות יריבה קלה, אנחנו נצטרך לעשות את ההתאמות שלנו ויהיה בסדר", הביט דני אבדיה קדימה. "זה נכון שההגנה שלנו היתה יותר טובה, אבל אנחנו צריכים לשפר את ריבאונד ההגנה שלנו. ברור לי שלא תמיד נשחק מושלם, אבל כולם פה סומכים אחד על השני לקראת ההמשך".