"כשאחזור לדטרויט, אדבר על דני אבדיה. כולם ידברו"

אליפות אירופה עד גיל 20 היא חלון ראווה לשחקנים הצעירים שמחפשים חוזה בקבוצה גדולה, וכוכב הנבחרת נכנס לפנקסים. סקאוט הפיסטונס פרגן: "טווח הקליעה שלו מתאים ל-NBA, אוהב את הכשרון שלו". איגור קוקושקוב: "הוא צריך להיות רגוע ולגדול כשחקן"

עדי הרשליקוביץ
עדי הרשליקוביץ  17.07.19 - 16:03
תחילת כתבה

צפו בכתבת הווידאו

מגובשת מאוד ורעבה להצלחה, נבחרת העתודה תפתח את שלב הנוקאאוט של אליפות אירופה הביתית עד גיל 20 מול מונטנגרו. הטורניר בתל אביב הוא חלון ראווה עבור שחקנים צעירים שמציגים את סט היכולות שלהם לעיני הסקאוטים של הקבוצות הגדולות בעולם ומי שבהחלט מצליח לעשות זאת הוא דני אבדיה.

אבדיה הצעיר סוחף את הנבחרת וצד את עיניהם של סקאוטים של מספר קבוצות NBA ביניהם גם הסקאוט הבינלאומי אנדראה פטיני שפרגן: "אני אוהב את הכשרון, היכולת והגודל שלו, הוא מוסר מעולה. הוא צריך להיות יציב יותר לאורך כל המשחקים הקליעה שלו מאוד טובה, הטווח שלו מתאים ל-NBA. הוא רק בן 18, הוא צעיר, הוא יהיה שחקן. בטוח. כשאחזור לדטרויט אני אדבר עליו עם הבוסים שלי, אבל כולם יעשו את זה".

איגור קוקושקוב, שהוליך את סלובניה הבוגרת לזכיה באליפות אירופה ב-2017, משמש כיום בתור עוזרו של לוק וולטון בסקרמנטו וגם הוא הגיע לישראל כדי לצפות באבדיה: "אני רוצה שהוא יירגע, יהנה ויגדל כשחקן. העבודה שלנו היא לדבר עליו, אבל אני לא רוצה שהוא ירגיש את הלחץ".