הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

ברתומיאו: לא מסתכלים רק על השמות ביורוליג

נשיא המפעל הבכיר ביקר במנהלת ופתח את הדלת בפני י-ם: "נבדוק את זה". פרנקל: "הייתה פגישה טובה"

זיו אברג'יל  14.11.13 - 21:30
תחילת כתבה

נשיא היורוליג, ג'ורדי ברתומאו, והסמנכ"ל, אדוארד סקוט, התארחו אחה"צ (חמישי) בישיבת הדירקטוריון של מנהלת הליגה. יו"ר המנהלת שמואל פרנקל הציג בפני האורחים את גדילת והתפתחות הליגה בשנים האחרונות, את האולמות החדשים שיהיו מוכנים בעונה הבאה ואת מטרות הליגה לעתיד.

ברתומאו התרשם מאוד מהתקדמות הליגה וציין שישראל, יחד עם גרמניה, הן שתי המדינות שבהן הכדורסל עשה את ההתקדמות הגדולה ביותר בתקופה האחרונה. נשיא היורוליג הגיב שוב בחיוב לבקשת המנהלת להוספת נציגה ישראלית ליורוקאפ והסביר את השיקולים העומדים בפני היורוליג המקשים על הוספת נציגה ישראלית שניה למפעל הבכיר: גודל השוק המקומי, תקציב הקבוצות והצלחה בתחרויות האירופאיות השונות בשנים האחרונות. עם זאת, הוא ציין שהליגה בישראל בהחלט הולכת בכיוון הנכון לעבר מטרה זו.

ברתומיאו סיפר: "אני חושב שהדרך בה קבוצות שיפרו את המתקנים שלהם בשנים האחרונות היא יוצאת דופן. זה לא עניין של שמות, אלא אם הקבוצות טובות, אם יש להן פרויקט טוב ואם הן מתפקדות על המגרש. נראה בעתיד איך נוכל לשלב אותן בתכניות שלנו".

יו"ר המנהלת, שמואל פרנקל, הוסיף: "זו הייתה הזדמנות מצויינת להציג בפני ברתומאו את ההתקדמות המהירה של הכדורסל בישראל מבחינת רמה, אולמות וקהל, והזדמנות לג'ורדי להציג ליושבי ראש הקבוצות של המנהלת את עמדות היורוליג לגבי נושאים שונים. הישיבה התנהלה ברוח טובה ובהבנה של הגברת שיתוף הפעולה בין המנהלת והיורוליג".

"הייתה פגישה מעולה", המשיך פרנקל, "זו פעם ראשונה שראשי הקבוצות נפגשים עם ג'ורדי. הוא שמע מאיתנו איך אנחנו רואים את ההשתלבות שלנו באירופה. אני מקווה שיהיו לפחות 2 קבוצות קבועות ביורוקאפ ושבסופו של דבר תהיה עוד קבוצה ביורוליג".