הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

באיגוד הוחלט: מגישים תלונה כנגד אייזנברג

מלחמת התלונות בעיצומה: חבר ההנהלה הגיש תלונה מוקדם יותר, לפני שיפנו נגדו למשטרה בגין מסירת צ'קים ללא כיסוי, כפי שנחשף כאן. בכיר באיגוד: "אני לא מופתע. הוא ידע שיתלוננו נגדו ומיהר להתלונן ראשון"

רועי גלדסטון  26.12.13 - 13:16
הקדים תרופה למכה. אייזנברג
הקדים תרופה למכה. אייזנברג
תחילת כתבה

לאחר התייעצות בין יו"ר איגוד הכדורסל דני חלוץ והיועצים המשפטיים של האיגוד, הוחלט היום (חמישי) באופן סופי להגיש תלונה במשטרה כנגד שאול אייזנברג, בגין חשדות לכאורה של קבלת דבר במרמה, ו/או תחבולה, ו/או מתן צ'ק ללא כיסוי, זאת על פי חוות הדעת של היועץ המשפטי של איגוד הכדורסל, כפי שפורסם בלעדית באתר ערוץ הספורט. באיגוד טוענים כי אייזנברג נתן צ'קים ללא כיסוי כבטוחות עבור עונת 2011/12, אז שימש כיו"ר קבוצת הנשים של הפועל ת"א ובא כוחה של הקבוצה. באיגוד טוענים כי אייזנברג ידע שחשבונו מוגבל ולכן מדובר, לכאורה, בקבלת דבר במרמה.

בתוך כך, מוקדם יותר היום אייזנברג עצמו הגיש תלונה במשטרת ת"א כנגד יו"ר הרשות לבקרת תקציבים ד"ר משה דרוקר, וכנגד רו"ח הבקרה מוטי גולנסקי. טענותיו של אייזנברג הן שאנשי הבקרה ביצעו לכאורה מעשה הונאה, כשהשתמשו בצ'קים ישנים כבטוחות עבור קבוצת הפועל ת"א נשים. אייזנברג טוען כי מדובר בצ'קים שניתנו כבטוחות לעונת 2010/11 והוא לא התיר שימוש בהם בעונה שלאחר מכן. בפני אתר ערוץ הספורט טען אייזנברג כי אם הבקרה מחזיקה בטופס שמציין כי הוא מאשר שימוש בצ'קים - מדובר בטופס מזוייף.

אייזנברג הגיש תלונה במשטרה גם נגד יו"ר האיגוד דני חלוץ, שהחליט שהנושא לא אמור להיות נתון לבדיקת מבקר הפנים רו"ח אריה ברסקי, ויו"ר ועדת הביקורת מעוזיה סגל. אייזנברג טוען כי יו"ר האיגוד לא יכול למנוע מהם לבדוק את הנושא. אייזנברג אישר בפני אתר ערוץ הספורט את הגשת התלונה ואמר: "הבקרה ביצעה הונאה, בקרוב כולם יבינו הכל". בכיר באיגוד אמר: "אני לגמרי לא מופתע שאייזנברג, שידע שהאיגוד עומד להגיש נגדו תלונה במשטרה, מיהר והגיש תלונה מצידו כדי להיות ראשון. זה כמעט מתבקש".

מאיגוד הכדורסל נמסר בגין תלונתו של אייזנברג: "צר לנו שחבר הנהלת איגוד הכדורסל מר שאול איזנברג בחר להגיש תלונה במשטרה כתרופה למכה, כשהוא יודע שהאיגוד שוקל הגשת תלונה כנגדו על מעשים שנעשו לאורך שנים לכאורה. אחת שהוגשה תלונה, האיגוד מברך ומצפה שתתקיים חקירה עמוקה, רצינית ויסודית, בסופה תתברר האמת. אין ספק שהתלונה שמר איזנברג בחר להגיש והדרך בה דאג לפרסם אותה, הינה הדרך להסיט את האש ממנו עצמו. מר איזנברג בחר להגיש תלונה נגד גורמים שלא היו מעורבים בנושאים הקשורים אליו ושתחילתם עוד בעשור הקודם. שוב, אנו מצפים שמשטרת ישראל תקיים את החקירה הטובה והיסודית ביותר ואם ניתן בזמן הקצר ביותר".