ליגת העל 2021/2022
קבוצה מש’ הפרש נק’
1 הפועל ירושלים 13 0
2 הפועל חולון 13 0
3 מכבי ת"א 13 0
4 בני הרצליה 13 0
5 גליל עליון 13 0
6 נס ציונה 13 0
7 הפועל ת"א 13 0
8 הפועל חיפה 12 0
9 גלבוע גליל 13 0
10 הפועל אילת 14 0
11 הפועל ב"ש 12 0
12 ראשון לציון 12 0
הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

ליובין: לא איבדתי את חדר ההלבשה, היו תחושות רעות

מאמן הפועל חולון הגיב לטענותיו של יו"ר המועדון ממנו התפטר אמש בתכנית "מגרש פתוח": "לא היה נעים להיות במועדון, אייזיק זרק מילים ריקות לאוויר"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  19.03.14 - 18:56
ליובין. יש הסבר להתפטרות (מנהלת הליגה)
ליובין. יש הסבר להתפטרות (מנהלת הליגה)
תחילת כתבה

אף אחד לא ציפה לזה, אבל אמש (שלישי) ליאור ליובין הטיל פצצה והתפטר במפתיע מהפועל חולון. למרות שהקבוצה עדיין במאבק על מקום בפלייאוף ומדורגת במקום ה-7, המאמן החליט לעזוב ואת מקומו יתפוס עוזרו אלעד חסין. ליובין הגיע לתכנית "מגרש פתוח" לראיון ראשון אחרי ההתפטרות.

"הרגשתי שיש תחושה לא טובה בכל המערכת, מכל מיני נסיבות, שזה לא קשור לסיבות מקצועיות", הסביר המאמן, "הרגשתי אי שביעות רצון מדברים שקשה לי לפרוט אותם. כמו שחסרה מחויבות, התלהבות, אנרגיה מהקבוצה, דברים שהיה לי קשה לקבל. זה לא חיכוכים בהנהלה, אבל יש דעות שונות. ואם יש רוב שנוטה לכיוון מסוים, מיקי לא יכול להדוף הכל.

"לא יכול להיות שלפני שבוע כשניצחנו את ראשון לציון הדברים האלה היו קיימים, זה לא עובד ככה", אמר ליובין, "אם לא הייתי מספיק טוב, לא היינו במצב מקצועי טוב. יכול להיות שאני נאיבי, אולי היו דברים מעבר, לדעתי לא היה. קראו לי להתפטר לפני המשחק האחרון והיו צועקים לי לפני שהתחיל משחק. מבחינת הערכים והמושגים שלי, לקחת אחריות זה לעשות הכי טוב שאני יכול עם מה שיש לי, לקום וללכת לא קיים אצלי בלקסיקון, אם היינו מתמודדים על ירידה בחיים לא הייתי הולך, כי אני מאמין שאני יכול לשפר את המצב, יחד עם זאת, זה לא נעים, עדיף שירצו להרים אותך על הכתפיים מאשר שיקראו לך להתפטר".

יו"ר המועדון שלמה אייזיק, התראיין היום בתכנית הרדיו של אתר ערוץ הספורט "5 באוויר" וטען כי ליובין איבד את חדר ההלבשה. "קשה לי עם האמירות של שלמה, כי נזרקות באוויר מילים שאין להן תוקף", הגיב ליובין, "מאוד נוח לי להתמודד עם הביקורת, כי אני יודע שמבחינה מקצועית אין לזה קשר למה שהשגנו. להשיג 11 ניצחונות בלי חדר הלבשה זה בלתי אפשרי. אני מאוד מכבד את שלמה, הוא לא בהגדרתו איש כדורסל, הוא בא מתחום הניהול והביטוח. הוא רואה דברים שבעולם שלו לא מתאימים לו, אבל בעולם הכדורסל כן, כמו ששחקן יורד עצבני מהמגרש.

"את שלמה לא פגשתי, הוא טס אחרי המשחק, הייתה לנו ישיבה הנהלה אתמול בלעדיו", המשיך המאמן, "לא דיברתי איתו מאז. התחושות שקיבלתי מההנהלה מבטאות את הלך הרוח הזה וזה מקום שלא נעים להיות בו. אני משאיר קבוצה במצב מקצועי טוב מאוד, בגלל זה מאוד נוח ונעים לי לדבר על זה. אני רוצה קצת לנוח כי המקצוע הזה קצת שוחק, העונה לא אאמן אף קבוצה. בעונה הבאה אני רוצה לעמוד על הקווים, אין פה שאלה".

הראיון המלא עם יו"ר הפועל חולון, שלמה אייזיק מתכנית הרדיו "5 באוויר":

"הקבוצה לא נראתה טוב במחזור האחרון, היו אוהדים שקראו להתפטרות שלו", אמר אייזיק, "ליאור הסיק את המסקנות. אני לא רוצה לדבר בשמו, אבל אני חושב שבאיזשהו מקום הוא איבד את חדר ההלבשה. ראיתי התנהגות לא ראויה של מספר שחקנים בתקופה האחרונה. כעסים מיותרים, אמירות מיותרות, דברים שלא כיבדו אותנו ולא את ליאור. אני לא חושב שסבוטאז' זו המילה הנכונה".,

היו"ר המשיך: "עשה לי מאוד לא טוב לראות את המשחק, הדרך בה הפסדנו הייתה מבזה ומביישת. הריטואל חזר על עצמו במספר משחקים, היה משהו לא טוב. המבחן האמיתי הוא בהפסדים ובצורה שבה הפסדנו מספר משחקים השנה. אני מניח שליאור לא הרגיש טוב עם זה, גם אנחנו לא. אני מקווה שהשינוי יעשה טוב, גם לליאור וגם לקבוצה. לא הופתעתי, הלחץ שהופעל עליו מצד האוהדים וגם ההישגים עצמם שהם לא מזהירים, הובילו להחלטה".

"אני בוחן את הדברים בדרך שלי, ויכול להגיד שביחס עלות-תועלת היינו יכולים להגיע להישגים יותר טובים ובטח להיראות יותר טוב", טען אייזיק, שדיבר מלונדון בה הוא שוהה כעת, "היו מספר בחירות לא טובות של שחקני חיזוק. זה הכניס אותנו להוצאות מיותרות, ובטח לא הביא את התוצאה המיוחלת. אבל אנחנו עם הפנים קדימה"

היו"ר סיכם והתייחס להמשך הדרך עם אלעד חסין: "חובת ההוכחה היא על אלעד, אני מאחל לו בהצלחה. זו הזדמנות בלתי רגילה מבחינתו. לא אכפת לנו אם נפסיד, אכפת לי איך אנחנו נראים. אם אלעד יוכיח את עצמו, אז למה לא שישאר בעונה הבאה?".