הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

היקמן: מדהים שבלאט מצליח לעבוד במצב כזה

עוזר מאמן מכבי: "ניצחנו את כל ההארכות העונה". קטש: "גאה במה שעשינו"

רועי גלדסטון  02.06.14 - 22:19
תחילת כתבה

זה הלך קשה מאוד, אבל בסופו של ערב המשימה הושלמה: מכבי תל אביב העפילה לגמר הפלייאוף אחרי 96:100 סופר-דרמטי על הפועל אילת ו-1:3 בסדרת חצי הגמר. אלופת אירופה היתה בפיגור לאורך כמעט כל ההתמודדות, אך שלשה גדולה של סילבן לנדסברג כפתה הארכה, בה ריקי היקמן וטייריס רייס עשו את ההבדל. כעת, הצהובים רחוקים שני משחקים מזכיה בטרבל.

דייויד בלאט עזב את האולם עוד לפני תום המשחק, כדי להספיק לעלות על הטיסה לארה"ב (יצא להלווית אביו), אז גיא גודס היה זה שסיכם. "היה משחק אדיר", אמר עוזר המאמן, "ברגעים המכריעים עשינו מהלכים נכונים התקפית והגנתית, למרות שיכולנו לנצח עוד לפני ההארכה. ניצחנו את כל ההארכות שהיו לנו השנה, אז מגיע קרדיט לאבי קובלסקי (מאמן הכושר)".

ריקי היקמן הוסיף: "זה היה משחק קשה. ידענו שהם משחקים טוב בבית ושעלינו להביא את המשחק הכי טוב שלנו כדי לנצח. היכולת של דייויד בלאט לבוא לכאן ולתפקד כרגיל במצב כזה היא מדהימה. כשהוא יחזור אנחנו נחבק אותו וננסה לסיים את העבודה".

מנגד, עודד קטש, שלא דיבר אחרי המשחקים הקודמים בשל מות אביו, סיפר: "אלה היו ימים אינטנסיביים וקשים, גם פיזית גם מנטאלית. מנסים להתנתק ולעשות את העבודה. קצת קשה עכשיו לנתח כי תמיד אני בתחושה שאפשר לעשות יותר, עם כל הכבוד לכל קבוצה יריבה. אני תמיד מסתכל על מה יכולתי לעשות יותר. אפשר לסכם היום שנתיים מדהימות. ישראלים מובילים רוצים להיות כאן, הקהל חם, ואני מאחל שתהיה המשכיות כי מגיע לעיר הזאת. אני גאה מאוד במה שעשינו. מה איתי? אין לי תשובות בעניין, לא דיברנו עד עכשיו, רק הסתיימה העונה".