"ביוון, השופט היה עוצר את המשחק ונותן ניצחון טכני"

ספרופולוס, מאמן מכבי ת"א, הגיב לראשונה לאירועי הדרבי: "אי אפשר להכות מישהו". המנהל המקצועי וויצ'יץ': "הרשויות בישראל מעודדות אלימות. לא ניתן יד להתנהגות כזו"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  14.05.19 - 14:42

תגיות: ליגת ווינר

תחילת כתבה

הרוחות בעקבות הדרבי התל אביבי ביום ראשון עדיין סוערות. אחרי חילופי ההאשמות בין אנשי מכבי תל אביב והפועל תל אביב, מאמן הצהובים יאניס ספרופולוס ומנהלה המקצועי ניקולה וויצ'יץ' התייחסו היום (שלישי) לאירועים וסיפקו את נקודת מבטם למה שאירע.

"כשאתה מגיע למשחק, השחקנים הם העניין. אנחנו צריכים לתת להם לשחק, אנחנו צריכים להגן על המשחק", אמר ספרופולוס. "זה נוגע לכולם. זה לא קרה במשחק הזה. אם אתה מגיע כדי לעשות את העבודה שלך ואתה מסתכן בכך שירקו עליך, יכו אותך וינסו לעשות פרובוקציה, אז לא מדברים על ספורט ועל כדורסל".

"האם היינו צריכים לרדת מהמגרש? זו החלטה של המועדון. אני לא יכול לייעץ למכבי ת"א. זו החלטה של הבעלים. אנחנו משפחה, לא משנה מה הם יחליטו".

המאמן שהדריך אל אולימפיאקוס בעבר, שפך אור על הנעשה בליגה היוונית: "אם בדרבי היווני קורה מה שקרה לפיזיותרפיסט שלנו, השופט עוצר את המשחק, שולח את כולם לחדר ההלבשה ומוענק ניצחון טכני לקבוצת החוץ. אי אפשר להכות מישהו מהקבוצה האורחת. ברגע שמישהו מהקבוצה האורחת מקבל מכה, זה נגמר".

בהיבט המקצועי, ספרופולוס אמר: "אנחנו צריכים להמשיך הלאה. ניצחנו במשחק חשוב, שכל התנאים היו נגדנו. אשדוד זו קבוצה שונה. יש להם את הסגנון שלנו. הם יכולים לקלוע 40 נקודות ברבע אחד. אסור לנו לאפשר לזה לקרות". לקראת המשחק נגד אשדוד, מכבי החליטה שלא לרשום למשחק את דיאנדרה קיין, וגם דני אבדיה יקבל מנוחה בשל השתתפותו במשחקי הפלייאוף בנוער.

"זה עצוב לראות דבר כזה, סוג כזה של גזענות", אמר וויצ'יץ'. "מה שיותר מעציב הוא שהרשויות בישראל מעודדות כאלה דברים. אם מסתכלים על המשחק ועל הווידאו, רואים את אנשי האבטחה כמעט מתנצלים בפני האדם שתקף את הפיזיותרפיסט. אני באופן אישי ניגשתי למנהל האבטחה ושאלתי למה לא מוציאים אותו, והוא אמר שלא עושים את זה".

המנהל המשיך: "הופתעתי לראות שהוא הורחק אולי משבוע אחד, הרי יש פגרה. זה אותו אדם שהיה בעימות עם סופו אחרי שקילל את המשפחה שלו. יש מנהלת שתקבל החלטה. אני בטוח שהאנשים שם מודעים לכך שאלימות לא יכולה להמשיך. אם הפועל ת"א תנצח אותנו על המגרש אברך אותם על זה. אם נפגוש אותם בפלייאוף, אנחנו לא רוצים כזאת אלימות בספורט. אנחנו צריכים להיות יכולים להביא ילדים שלא יפחדו להגיע לכאן. לא ניתן שיתנהגו בגזענות לשחקנים שלנו. אנחנו בעידן המודרני, לא נאפשר גזענות וקריאות "קופים" לשחקנים שלנו".

גם מנהלת ליגת הכדורסל הגיבה לאירועים, ואמרה בהודעה שפרסמה היום: "האירועים שהתרחשו בדרבי התל אביב הם עליית מדרגה מסוכנת ברמת האלימות, ואנו נפעל בכל דרך כדי למנוע הישנות של מקים שכאלה. מכבי ת"א, או כל קבוצה אחרת, לא אמורה להגיע לאיזשהו מגרש תחת חשש כזה או אחר".

"המנהלת מוטרדת מאוד מהעונש הקל שקיבל האוהד בבית המשפט, ומופתעת מהמשטרה שדרשה זמן השעיה כל כך קצר. לדעתנו עונש שכזה לא יהווה הרתעה אמיתית למתפרע הבא. בימים הקרובים נפעל, יחד עם איגוד הכדורסל, כדי להרחיק את האוהד המדובר לשנתיים לפחות מכל המגרשים בארץ."