ליגת העל - עונה סדירה 2022/2023
קבוצה מש’ נצ’ הפסד % נק’
1 הפועל ירושלים 0 0 0 0
2 מכבי ת"א 0 0 0 0
3 בני הרצליה 0 0 0 0
4 הפועל חולון 0 0 0 0
5 גליל עליון 0 0 0 0
6 הפועל חיפה 0 0 0 0
7 הפועל ת"א 0 0 0 0
8 גלבוע גליל 0 0 0 0
9 הפועל אילת 0 0 0 0
10 נס ציונה 0 0 0 0
11 הפועל ב"ש 0 0 0 0
12 עירוני קרית אתא 0 0 0 0
הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"ממש לא אכפת לי אם דני אבדיה יילך ל-NBA או לא"

בסיום הניצחון על נס ציונה, ספרופולוס התייחס למבול הסקאוטים שבאים לעקוב אחר הכוכב: "המטרה שלי היא לנצח משחקים למכבי". וגם: התלונות על חוקי הזרים בליגת העל

רועי כהן
רועי כהן  06.01.20 - 07:00

שום דבר בניצחון של מכבי ת"א על נס ציונה אמש לא רמז על ההופעה שיאניס ספרופולוס עומד לתת במסיבת העיתונאים שאחרי המשחק. אחרי הכל, זה עוד ניצחון ליגה, ועוד מחזור שבו מכבי ת"א מושלמת. אבל המאמן היווני ענה באריכות לכל שאלה ושאלה, ואף סיפק ציטוט שנוי במחלוקת כשהתבקש לחוות את דעתו על זרם הסקאטורים שמגיעים לצפות בדני אבדיה.

במשחק אמש צפה מסאי יוג'ירי, נשיא הטורונטו ראפטורס שנחשב למוח שמאחורי הזכייה באליפות אשתקד. ספרופולוס נשאל מה הוא חושב על כך שבעלי תפקידים מה-NBA מגיעים לראות את אבדיה כאשר הוא מחליט על הרוטציה, וענה: "לא. אני מאמן מה-NBA או של מכבי? לא איכפת לי (I don't give a shit) אם הוא יילך ל-NBA או לא. התפקיד שלי הוא לשפר אותו כדי לעזור למכבי ת"א, תסלחו לי".

"אם הוא יילך ל-NBA אני אהיה שמח בשבילו", הוא הודה, "אבל זאת לא המטרה שלי, המטרה שלי היא שהוא ישחק כדורסל טוב כדי לנצח משחקים למכבי. ואני לא מאמן ישראלי שידחף שחקנים ישראלים, אני מאמן זר שרוצה לקדם את הישראלים כי אני אוהב אותם וכי אני כאן לא רק כדי לנצח אלא גם כדי לפתח שחקנים".

זו לא הייתה ההתבטאות המעניינת היחידה של ספרופולוס אמש. הוא הביע את דעתו גם על החוק שלפיו אפשר לרשום רק שמונה זרים לליגה ואמר: "ביוון, בסיבוב הראשון אפשר לרשום שישה זרים, ואין רוטציה ביניהם, אבל יש אפשרות להחליף שלושה. בסיבוב השני, יש אפשרות להחליף עוד שלושה. כך שיש הזדמנויות לתקן ולא להיפגע מפציעות. המצב בליגה בישראל לא טוב לנו כי יש לי הרבה יותר מזר אחד בחוץ בכל משחק. אנחנו לא ננצל את הרישום השמיני בשלב הזה כי אנחנו צריכים לראות מה קורה עם הפצועים שלנו כדי לראות איפה הכי כדאי להתחזק עם הרישום האחרון. ניקח את הזמן בנושא הזה".

למסיבת העיתונאים הזאת הגיע ספרופולוס עם קול צרוד במיוחד. הסיבה: המאמן צרח על השחקנים בחדר ההלבשה במטרה לדרבן אותם להמשך. הוא סיפר: "אמרתי לשחקנים שאלבה הפסידו בליגה, מילאנו הפסידו בליגה, ז'לגיריס הפסידו בליגה - לא קל לשחק את כל המשחקים ברמת ריכוז מקסימלית וזה אופי, זה להיות ווינרים".

על הניצחון אמר: "לא שיחקנו טוב, עם הרבה רגעים לא טובים, נס ציונה קבוצה טובה אבל מה שחשוב זה שניצחנו, הרבה בזכות הרבע הרביעי. הזכייה בתואר מאמן החודש שייכת לשחקנים ולצוות האימון שלי לפני הכל".

טיילר דורסי סיכם: "היה משחק קשה ואחד הגרועים שלנו בהגנה ובהתקפה אבל ניצחנו וזה מה שחשוב. פשוט לא היו לנו אנרגיות, אולי זה חלק מהעונה הארוכה, אבל צריך לדעת לנצח משחקים כאלה. זה קרה לנו גם נגד ז'לגיריס אבל הפעם התעוררנו בזמן וידענו לנצח את המשחק".