יאניס קאסטריטיס: "חוויתי משהו מרגש בהפועל תל אביב"

החיים בישראל וההשפעה של ספרופולוס. המאמן היווני מדבר

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  02.05.20 - 18:19
תחילת כתבה

הפועל תל אביב הייתה בעיצומו של משבר גדול כשבסוף חודש ינואר ההנהלה החליטה להיפרד מאריאל בית הלחמי. האדומים בחרו לאמץ את טרנד המאמנים היוונים ומינו לעמדת המאמן את יאניס קאסטריטיס. עד אז היווני מעולם לא אימן מחוץ למולדתו ובגיל 38 הוא בחר לצאת להרתפקה חדשה כשעזב את היראקליס. בשל משבר הקורונה, קאסטריטיס שוהה כבר תקופה ביוון ולאחרונה התראיין שם וסיפר על ההתאקלמות בישראל והעתיד בהפועל תל אביב.

תחילה, קאסטריטיס התייחס למעבר המפתיע לליגה הישראלית באמצע העונה: "הכל קרה באופן מהיר. תוך שלושה ימים עברתי מסלוניקי לתל אביב. רמת הקושי הייתה גבוה מאוד משום משום שהקבוצה חדשה יחסית, לא הכרתי את הליגה ואת השחקנים, הקבוצה הייתה ברצף של הפסדים ולוח המשחקים שלנו להמשך נראה לא פשוט בכלל. היה לי מזל שהפועל ת"א פנתה אליי, היא אחת הקבוצות הוותיקות בישראל. חוויתי משהו מיוחד ומרגש בה".

אומנם המאמן היווני השלים רק חודשיים במשרה לפני שהעונה נעצרה אך קאסטריטיס כבר למד דבר או שניים על הכדורסל הישראלי: "מדובר במדינה מאוד מסודרת והדבר דומה מאוד גם בכדורסל. הניהול המוצלח הופך את העבודה שלי על הפרקט ליותר פשוטה. עם זאת, לכל משחק מגיעים צופים רבים שגורמים לאווירה חגיגית שדוחפת את השחקנים להצליח".

קאסטריטיס דיבר גם על קליקת המאמנים היוונים בישראל והסיבה שהפועל תל אביב בחרה דווקא בו: "יאניס ספרופולוס הוא אחת הסיבות המרכזיות שהגעתי לישראל. הוא עושה עבודה מדהימה מאז שמונה לתפקיד וגם פתח דלת בפנינו. גם סטפנוס דדאס עושה עבודה טובה ובזכות רצף הניצחונות שלו וההישגים של ספרופולוס ההנהלה של הפועל החליטה לפנות אל השוק היווני ואני אסיר תודה על כך".