קטש לקראת מכבי: "חשוב רק בגלל האוהדים"

מאמן י-ם הודה אחרי ראשל"צ: המשחקים האלה לא קובעים הרבה

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  06.07.20 - 00:02
תחילת כתבה

הפועל ירושלים השלימה סוויפ עונתי על מכבי ראשון לציון - ארבעה ניצחונות בארבעה מפגשים - עם 73:88 משכנע בבית מכבי. בעוד ארבעה ימים תחכה לה משוכה גבוהה יותר, כאשר היא תארח את מכבי תל אביב. אבל בעוד על הנייר מדובר במשחק הגדול ביותר שיש לכדורסל הישראלי להציע, גם עודד קטש יודע כי מבחינת ערך ספורטיבי, אין לו יותר מדי משמעות.

"אני בטוח שיש אוהדים של הפועל ירושלים שישבו בבית ולהם המשחק הזה אומר יותר. גם לנו במידה מסוימת, בגללם, וזו הסיבה היחידה", הודה קטש אחרי הניצחון על ראשון לציון והוסיף: "נרצה לנהל את הדקות, לשחק כדורסל טוב ולהישאר בריאים. קשה להגיד את זה כשבאים למשחק כזה, אבל התוצאה באמת פחות חשובה".

ירושלים, למעשה, סגרה עניין בשלב מוקדם מאוד, כאשר להפסקה היא ירדה ביתרון של 18 נקודות. "הם גם עשו רוטציה והיו חסרים וניהלו את הדקות. מן הסתם המשחקים האלו לא קובעים שום דבר", הודה קטש, "הדבר הכי חשוב בשלב הזה זה לאסוף דקות טובות ולהישאר בריאים".

מנגד, דווקא אחרי הניצחון המרשים על מכבי ת"א ביום חמישי, ראשל"צ התפרקה בבית מול ירושלים. כשנשאל גיא גודס אם הרגיש ירידת מתח אצל שחקניו, הוא השיב: "לפני המשחק לא, אבל לממשחק עצמו הרבה חבר'ה לא עלו מרוכזים. אני לא יודע מה הסיבה, דיברתי על זה ארוכות בחדר ההלבשה, לא משנה כמה דקות אתה הולך לשחק במשחק הספציפי, אתה צריך לעלות ולתת את המקסימום שלך. שיחקנו כאילו זה סוג של משחק אימון, בעוד ירושלים שיחקה כאילו זה גמר גביע והם גמרו את המשחק מהר".

"התאכזבתי מהדרך בה שיחקנו", סיכם גודס. "נפלנו בכל אספקט של פיזיות ואגרסיביות. הפועל ירושלים עשתה את הריצה שלה וזה נגמר ממש אחרי כמה דקות, זו חצי הכוס הריקה. חצי הכוס המלאה היא שהצלחנו לשמור על השחקנים איכשהו טריים. זה החיים שלנו עכשיו, ואנחנו רוצים לשמור על השחקנים שלנו הכי טריים שיש".