מסר לממשלה: קבוצות הכדורסל נרשמו לבלקנית

יורשו להתאמן עקב ההשתתפות באירופה. המנהלת: לא רישום סרק

עמרי מנהיים ורועי כהן  02.10.20 - 13:36

תגיות: ליגת ווינר

תחילת כתבה

עד כה, במהלך כל תקופת הסגר השני, מנהלת ליגת העל בכדורסל הייתה נתונה למהלכים של המקבילה שלה מהכדורגל - אבל היום (שישי), בצעד מפתיע, היא יזמה מהלך שעשוי לטרוף את הקלפים: בהודעה רשמית, חשפה המנהלת ש-12 קבוצות מליגת העל (כולן, חוץ ממכבי ת"א) נרשמו לליגה הבלקנית ויוכלו להתחיל באימונים באופן מיידי. במקביל, גם קבוצות הליגה הלאומית במגעים להצטרפות לליגה הבלקנית.

"הקבוצות הישראליות שמחות להצטרף למפעל בינלאומי ותיק ומכובד", נכתב בהודעה הרשמית. "ההרשמה לליגה הזו באה מתוך רצון אמיתי של הקבוצות להמשיך לשחק כדורסל גם בתקופה מאתגרת זו ומתוך רצון לשמר את ענף הכדורסל בארץ. הקבוצות הישראליות שנרשמו למפעל יוכלו להתחיל להתאמן מיידית".

המנהלת הבהירה שלא מדובר ברישום סרק, והקבוצות אכן מתכוונות לשחק בליגה לצד חזרת ליגת העל, אם וכאשר. יש לציין כי המשחקים ישוחקו בארץ ולא יצריכו טיסות. המשחקים יחלו במהלך החודש הנוכחי, כאשר 12 הקבוצות הישראליות ישחקו בארבעה בתים - בכל בית שלוש קבוצות, וכל קבוצה תשחק ארבעה משחקים בשלב המוקדם. בהמשך, מוליכת בית א' תפגוש את מוליכת בית ב׳, ומוליכת בית ג׳ את מוליכת בית ד'. שתי המנצחות ימשיכו לשלב הבא ויתמודדו מול קבוצות מהבלקן. במנהלת הדגישו כי לא מדובר ברישום פיקטיבי והקבוצות אכן ערוכות לשחק בשתי מסגרות.

יו"ר המנהלת, שמואל פרנקל, אמר: "כבוד גדול עבורינו להצטרף לליגה הבלקנית. בתקופה קשה זו, המנהלת והקבוצות מחוייבות להמשך קיום הכדורסל הישראלי לטובת הענף והאוהדים הרבים שצמאים לכדורסל ישראלי". מנכ"ל הליגה הבלקנית, שי שטריקס, הוסיף: ״הליגה הבלקנית שמחה לצרף את הקבוצות הישראליות. בתקופה מאתגרת זאת אנחנו מחוייבים לפעול ולשתף פעולה לטובת הכדורסל. אני משוכנע שהקבוצות והאוהדים ימשיכו להנות מכדורסל ישראלי ובינלאומי משובח".