"טריפל דאבל? לו ידעתי, הייתי מוסר יותר"

י-ם מאושרת מתומאס. קטש: "מצפים לשובו של ג'ייקובן בראון"

רועי כהן
רועי כהן  23.11.20 - 06:25
תחילת כתבה

דווקא בסגל חסר, עם רוטציה קצרה מהרגיל הכוללת 7 שחקנים בלבד, ודווקא נגד הפועל חולון שנגדה היא התקשתה כל כך בגביע ווינר ואף הפסידה, הצליחה הפועל ירושלים לרשום את מה שאולי נחשב למשחק הטוב ביותר שלה עד כה העונה: האדומים גברו אמש (ראשון) 73:82 על חולוניה ושמרה על מאזן נקי מהפסדים (0:4).

זה קרה בזכות הופעה מצוינת של שניים שכבר מכירים זה את זה כמו אחים שגדלו יחד - תמיר בלאט וטיישון תומאס. הראשון סיפק כהרגלו תצוגת קליעה משובחת מעבר לקשת (4 שלשות מתוך 5 נסיונות) לצד 8 אסיסטים כשאחד יותר יפה מהשני, אבל הפעם, בלאט היה שם גם בהגנה, עם שמירה מצוינת על טיירוס מגי (4 נק׳ בלבד) וסיוע טוב בשמירות כפולות. השני היה מרחק 3 אסיסטים בלבד מטריפל דאבל ראשון בקריירה: 23 נקודות, 11 ריבאונדים, 7 אסיסטים ומדד מפלצתי של 40.

״אוי, אם הייתי מודע לזה בזמן אמת הייתי מוסר יותר״, אמר תומאס בחיוך בסיום המשחק, ״אחד האספקטים הטובים ביותר במשחק שלי זה משחק המסירות, הצלחתי למצוא את החברים שלי במקומות טובים. אני מרגיש שיש עוד מקום להשתפר, אני עדיין עושה הרבה טעויות בהגנה, אנחנו נלמד מהמשחק הזה ונשתפר כל יום".

"אני חושב שכשכולם עובדים יחד, כשלכולם יש אפשרות לסמוך אחד על השני", הוסיף תומאס, "אנחנו מרוויחים מזה ויש לנו יותר ביטחון. העובדה שכריס קרמר נשאר נותנת לנו הרבה ביטחון ואני שמח שעכשיו שהוא נשאר לא צריך לדאוג לגבי זה יותר״.

המאמן עודד קטש מיהר לחדר ההלבשה כדי להיפרד משחקניו רגע לפני היציאה לפגרת הנבחרת, והבוקר ימריא עם הנבחרת לבועה בוולנסיה. ״אמרתי לשחקנים שאני מאוד גאה בהם״, אמר קטש, ״לא היה להם פשוט, היינו מאוד קצרים, הם שיחקו כמות דקות שהם לא רגילים, וזה היה מאמץ יוצא דופן מקווה שנחזור מאוששים יותר ובריאים יותר גם עם ג'ייקובן בראון אחרי החלון".

"הדרך שבה שיחקנו, עם רוטציה כל כך קצרה, מראה על האופי של השחקנים. היו דברים טקטיים שהיינו צריכים התאמות אבל מצאנו את האיזון שלנו וזה בעיקר האופי שלנו".

על ההופעה של בלאט אמר: ״מי שמכיר את תמיר יודע שהוא דורש מעצמו מעל ומעבר, והוא קשה עם עצמו ורוצה להשתפר יותר ממה שאנחנו יכולים לדחוף אותו, אין ספק שהוא עשה קפיצה משמעותית גם בעניין הזה, של הגנה ולהיות עקבי למשך דקות ארוכות יותר, וזה ילך וישתפר. מוסר העבודה השלו, הבנת המשחק, הבשלות, אלו שנים משמעותיות לביטחון ולפיזיות, זה תהליך טבעי לשחקן שהוא מקצוען״.

עם השארתו של קרמר וחזרתו של בראון אחרי הפגרה, הסגל של ירושלים מתחיל לקבל צורה. קטש סיכם: ״אנחנו מאוד אוהבים את כריס, אני שמח מאוד שהוא איתנו והלוואי והייתי יכול להשאיר את כולם, גם את טאריק פיליפ. ג'ייקובן שחקן שמשנה הרבה מאוד, לא רק ביכולת האישית, אלא גם במנהיגות וגורם לאחרים להיראות הרבה יותר טוב. הוא צריך לעבור מבחני כשירות. לא נרצה לסכן אותו, אבל אנחנו מחכים לזה ממש״.