ליגת העל 2021/2022
קבוצה מש’ הפרש נק’
1 הפועל ירושלים 13 0
2 בני הרצליה 14 0
3 הפועל חולון 13 0
4 גליל עליון 13 0
5 הפועל ת"א 14 0
6 מכבי ת"א 14 0
7 הפועל חיפה 13 0
8 נס ציונה 14 0
9 הפועל ב"ש 13 0
10 הפועל אילת 14 0
11 גלבוע גליל 15 0
12 ראשון לציון 14 0
הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

ברק פלג: "המטרה? להתחרות על הפלייאוף"

גליל עליון במסע"ת. אלון: "נפתח שחקנים לקבוצות באירופה"

עמרי מנהיים
עמרי מנהיים  13.10.21 - 15:00
תחילת כתבה

הפועל גליל עליון שוב איתנו, וקיימה היום (רביעי) מסיבת עיתונאים. כזכור, הקבוצה שחזרה לליגת העל עם עונה ענקית אשתקד, פתחה את דרכם  בליגה הבכירה עם הפסד להפועל ירושלים במחזור הפתיחה, אך הצליחה לחייך אמש נגד בלקן במסגרת הליגה הבלקנית.

"אני גאה על מה שבנינו פה ברמה אנושית והמקצועית", פתח מאמן הקבוצה, ברק פלג, "אני חושב שהקבוצה תהיה בצלמנו לרוח האיזור הגליל, ומבחינה מקצועית אינטנסיבית, תחרותית ומנצחת. אנחנו מאוד מצפים לכך וזו רק ההתחלה. אנחנו מוכנים להתחיל לשחק, להנות, לפתח שחקנים, ולתקוע פה יתד".

על החיבור של הקבוצה עד כה והמטרות להמשך: "אני מרוצה ממה שיש עד עכשיו, אני יכול להגיד שאם הכל היה נשאר כמו שהיה בעונה שעברה אז לא עשינו כלום, אנחנו שואפים להשתנות ולהתקדם. השתדרגנו ברמת ארגון וצוות מקצועי ויש לזה חשיבות גדולה. ההכנה הייתה טובה, אבל לא צריך להסתנוור כי כולם עושים ניסיונות. אני די בטוח שעוד חודש לפחות נראה אחרת. אני לא חושב שהמטרה צריכה להיות להישאר בליגה, צריכים להצהיר יותר מזה. רוצים בסוף להיות קבוצה שנלחמת על הפלייאוף, זו המטרה".

על ההיסטוריה של המועדון: "כל מי ששיחק פה וגדל פה כמוני יחווה חיבור רגשי ותמיד יתן אקסטרה.  מי שעבר פה השאיר משהו מעצמו ותמיד כיף לחזור לזה. המשחק האחרון שלנו בלאומית הזכיר לי מאוד את עונת האליפות ב-92/93. כדורסל זה רגש, אנחנו כולנו אנשים שמביאים אמוציות וכשיש לך היסטוריה מאחוריך אתה רוצה יותר. אנחנו צריכים להפוך את העונה למרגשת, והיסטורית".

הקפטן אלון ספיר דיבר גם הוא: "מאוד מרגש להיות פה, עבורי אישית אני מתחיל שנה שלישית עם המועדון. חצבנו את הדרך לקדמת הבמה, בלי קיצורי דרך, עם עבודה קשה ועשינו את זה. זה הזמן שלנו להוכיח שאנחנו מתאימים לרמה הכי גבוהה. הכדורסל הישראלי הרוויח מועדון שיתרום הרבה לכדורסל. אני חושב שאם נצליח לחבר את הדברים אז אפשר לשאוף לפלייאוף".

נמרוד לוי, שהגיע הקיץ התייחס לבחירה לחתום אצל העולה החדשה: "אני מכיר את המקום ואת האנשים, זה חשוב לי. הכניסה היתה יותר נוחה, הרגשתי שרוצים לבנות פה קבוצה תחרותית שתהיה טובה, בסוף זה הכי חשוב. כולנו רוצים לבוא ולנצח. אני מאוד אוהב את האיזור ואלו השיקולים".

יו"ר המועדון, תמיר אברהמס, התייחס לתקציב הקבוצה: "גליל עליון אף פעם לא הייתה עם התקציבים הגדולים בליגה. גם עכשיו העמדנו תקציב של קבוצות באמצע טבלה, הצלחנו להרכיב תקציב ראוי לליגת על בפרק זמן מאוד קצר. התחלנו להשקיע כספים במתקן הקיים כשבמקביל אנחנו רוצים אולם חדש ולייצר משהו לקהל שהתרחב עם השנים. גליל מבחינתנו במרכז של הספורט הישראלי על אף שהיא בפריפריה".

המנהל הספורטיבי החדש, יונתן אלון, התייחס לתפקידו החדש: "לגבי התפקיד, אם ברק צריך לחשוב משבוע לשבוע אני מעונה לעונה או מחשבה יותר ארוכת טווח בנושא של בניית אסטרטגיה של הצוות, הסגל ופיתוח השחקנים. אני רואה ברוחי שתוך שנתיים-שלוש אנחנו נעבוד עם מועדונים באירופה כמועדון ששחקנים רוצים להגיע אליו, ונפתח לקבוצות את השחקנים שלהן. אני מניח שתוך שנתיים נהיה שם".