הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

קלינגר תקף: "יפי הנפש לא יבינו את תחושת הגועל שחשתי"

יומיים אחרי התקרית בדרבי בגמר גביע המדינה, מאמן הפועל תל אביב פתח את הלב: "מעולם לא עשיתי משהו שייפגע במכבי תל אביב. כפיות טובה היא התכונה הגרועה ביותר שאדם יכול לסגל לעצמו. הקללות המרושעות גרמו לי להגיב בצורה שהגבתי. אני אקבל את הדין כמו גבר"

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  04.06.21 - 12:00
תחילת כתבה

ניר קלינגר הסעיר שלשום את המדינה (רביעי), כאשר השתולל על הקווים וביצע תנועה מגובה לעבר אוהדי מכבי תל אביב בהפסד בגמר הגביע. היום, מאמנה המאוכזב של הפועל תל אביב דיבר לראשונה על התקרית החמורה, שהכתימה את המועדון האדום, התנצל בפני הנשיא והצופים, אבל לא בפני הקהל הצהוב אותו כינה כפוי טובה.

"‎לאחר משחק גמר גביע המדינה ולאחר שנשלף לעברי הכרטיס האדום בחרתי שלא להתראיין בשל סערת הרגשות בה הייתי נתון, קשה לי לתאר עד כמה", מאמן הפועל תל אביב פתח את דבריו. "העדפתי לא לדבר ולחכות לנשום ולהירגע. להלן תגובתי לאירועים: לפני הכל אני מבקש להודות לשחקנים שלי על משחק הקרבה נהדר ועל יכולת טקטית ומנטלית יוצאת דופן. אני משוכנע שאלמלא שיבוץ גרוע של צוות השיפוט והחלטות שיפוט גרועות להחריד היינו בוודאי זוכים בגביע המדינה, שאותו כל כך כל כך רצינו".

"לקהל האדום שלנו, מתחשק לי לחבק אישית כל אחת ואחד מכם, אתם אדירים. תודה על תצוגת עידוד בלתי נשכחת ועל מאות הודעות תמיכה שקיבלתי מכם לאחר המשחק. ריגשתם אותי מאוד. וכמובן למשפחתי האהובה שעומדת לצידי כחומה בצורה בכל השמחות והסערות", הוסיף קלינגר.

כאמור המאמן לא התנצל בפני אוהדי מכבי ת"א ואמר: "לעניין התגובה שלי לקללות ושירי השנאה והנאצה שהופנו כלפיי מצד אוהדי היריבה. מי שלא חווה זאת על בשרו יתקשה להבין. הקללות המרושעות גרמו לי להגיב בצורה שהגבתי (תנועה מגונה ולא ראויה) בלהט הרגע ובסערת הרגשות שביעבעה בי לאורך כל המשחק".

"הקללות והאיחולים למיניהם לא פסקו לרגע. הן עברו לי ליד האוזן, וכמו תמיד הבלגתי עד הרגע שבו הבנתי שזה לא רק הקומץ שיושב או עומד מאחורי הספסל שלנו מקלל וזורק חפצים, אלא רוב אוהדי היריבה שרים שירי נאצה", סיפר קלינגר הנסער. "צר לי מאוד על כך שנשיא המדינה מר רובי ריבלין נחשף לדברים האלה במעמד כזה, צר לי בפני צופי הטלויזיה שנאלצו לצפות ברגע הזה מבלי שנחשפו למה שהוביל אליו. בפניכם אני מתנצל. הילד שבי דיבר מגרוני, זה ששונא עוולות ומכיר רק שלוש מילים - צדק, הגינות וניצחון".

"כל יפי הנפש שמעולם לא חוו התקפות מילוליות ושירי נאצה לא יבינו לעולם את תחושת הגועל הקשה שאותה חשתי באותו רגע, אשר גרמו לי לעשות את שעשיתי. מבחינתי כפיות טובה היא התכונה הגרועה ביותר שאדם יכול לסגל לעצמו", תקף קלינגר. "מעולם לא התרסתי ולא התגריתי ולא אמרתי או עשיתי משהו שיפגע במועדון הכדורגל מכבי תל אביב".

לסיום, קלינגר החמיא לקבוצתו ולאוהדים האדומים, וגם דיבר את העונש שיקבל כתוצאה מהאירוע החמור: "העובדה שבשתי העונות האחרונות אני מאמן את הפועל תל אביב ועושה זאת בתשוקה ובמסירות ומרגיש כל כך מחויב למועדון הזה, היא כי כזה אני. טוטאלי ומחוייב למקום העבודה שלי שקיבל אותי כל כך יפה ובזרועות פתוחות. אני מאושר וגאה להיות המאמן שלכם - שחקנים, צוות, הנהלה ואוהדים יקרים, ומקווה שאמשיך להצעיד את המועדון המיוחד שלנו עוד שנים רבות. אני יודע וברור לי שמגיע לי לשלם על מה שעשיתי גם אם הדבר קרה מתוך סערת רגשות בעוצמה שקשה לתאר, ואקבל את הדין כמו גבר".