נאתכו: "לשיר את ההמנון? אני לא זמר"

האזינו לקפטן נבחרת ישראל ב-5 באוויר: "לא צריך לשיר כדי לייצג"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  16.10.18 - 16:52

תגיות: ליגת האומות

תחילת כתבה

כבר הרבה זמן שלא הייתה אווירה חיובית כל כך סביב נבחרת ישראל. השחקנים בכחול-לבן שניצחו את סקוטלנד ואלבניה, רחוקים נקודה אחת מעלייה לפלייאוף ליגת האומות ושלושה משחקים בסה"כ מיורו 2020. קפטן הנבחרת ביברס נאתכו התארח היום (שלישי) בתוכנית הרדיו של ערוץ הספורט "5 באוויר" וסיפר על התקופה האחרונה במדים הלאומיים.

"זה יותר מדי קיצוני. התגובות שקיבלתי ביומיים האלה הן כאילו עלינו למונדיאל, כאילו זכינו במונדיאל", פתח נאתכו. "זה לא קשור לאופוריה, גם אם היינו מנצחים את ספרד ואיטליה. זה מראה כמה המדינה שלנו צמאה להצלחות, צמאה לנבחרת. אבל מצד שני כשאנחנו מפסידים אז הכל קורס. ככה זה אצלנו".

הקפטן דיבר על הדברים שהשתנו מאז שאנדי הרצוג מונה לתפקיד: "זה מכלול של דברים, צוות חדש הגיע. גם ווילי רוטנשטיינר מנסה להביא דברים חדשים שהיו צריכים להיות לפני הרבה מאוד זמן, בכל הפרמטרים. יש המון דברים ובזמן הנכון אגיד אותם. אתם רואים את השינוי במגרש, זה מה שחשוב. מה שקורה בפנים נשאר בינינו".

"המאמן מצא שיטה שבאמת מתאימה לנו וכל אחד יושב בדיוק במשבצת שלו. אנחנו משחקים כדורגל. גם בדקות פחות טובות רואים בהתקפות שלנו דרך. יש לנו בסיס שאנחנו תמיד אחריו. הדברים נראים טוב. בכדורגל צריך הרבה מזל. יש עליי אחריות אחרת, אבל נשארתי אותו שחקן. בעבר היו לנו יותר פיגורות במגרש, עכשיו לקחו שחקנים יותר קולקטיביים וקבוצתיים".

"יש לי עוד כמה שנים לתת לנבחרת, אבל זו אחת ההזדמניות האחרונות להגיע לאנשהו, להשאיר חותם בנבחרת. הכל מתנקז למשחק המכריע בגלאזגו, גם אם אנחנו לא נקטוף את הפירות אני מקווה שנוכל לעזור לדור הצעיר. הדור שהתפתח בשנים האחרונות מוכיח שהשחקנים המובילים הם בני מיעוטים. יכול להיות שזה גם מקרי".

נאתכו נשאל על השחקנים שלא שרים את ההמנון: "אני מייצג את מדינת ישראל. אני לא צריך לייצג את המדינה בזה שאני שר את ההמנון. אני לא זמר. אני מכבד את ההמנון, נותן כל כולי לנבחרת. אני תורם למדינה הזו המון. אני עושה שירות טוב למדינה. אם אני לא שר את ההמנון, זה לא יקבע כמה אני נותן לנבחרת. יש משפטים בהמנון שבתור בנאדם לא יהודי, אני לא יכול לשיר אותם. אין לי חלילה משהו נגד המדינה".

על אצטדיון טרנר בו אירחה הנבחרת לראשונה אמר: "אהבתי מאוד לשחק בטרנר, הוא סוג של בלומפילד כזה. מאוד חם ומאוד תומך. אבל בימים טובים גם סמי עופר מלא הוא מדהים. בכל משחק אנחנו צריכים להיות גמישים על פי המשחק".

לסיום, הקפטן דיבר על אחדות הנבחרת: "השחקן המצטיין במשחק האחרון היה אלו שיושבים על הספסל.
אף פעם לא היה בנבחרת ספסל שכל כך רצה שההרכב ינצח. בשבילי זה היה אחד הדברים הכי חשובים בתור קפטן. דיברתי המון עם השחקנים שיושבים על הספסל, בכלל לא ידעתי שהיה משהו בין אלירן עטר לדיא סבע".