הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

נבחרת ישראל: מסתמן שווילי רוטנשטיינר לא ימשיך

המנהל המקצועי סירב לקצץ 50%. הרצוג צפוי לעזוב. אבוקסיס יגיע?

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  11.06.20 - 17:16
תחילת כתבה

בדרך החוצה. המנהל הטכני של נבחרות ישראל, ווילי רוטנשטיינר, מסרב לקצץ את שכרו ב-50% ומסתמן כי יעזוב את נבחרת ישראל. כבר בפגישה שהתקיימה שלשום (שלישי) בין האוסטרי לאורן חסון ורותם קמר, הציגו לו ראשי ההתאחדות לכדורגל את הבעיה הכספית עקב משבר הקורונה והסבירו לו שלא יוכלו לשלם את הסכומים אליהם היה רגיל בהסכם שנחתם. היום כאמור נערכה פגישה נוספת בין הצדדים שלא הצליחו להגיע להבנות.

לטענת השניים, רוטנשטיינר יצטרך לקצץ במחצית משכרו כדי להישאר, אך הוא סירב. במהלך הפגישה שלשום הוא הרגיש כי יש רצון לחישוב מסלול מחדש באשר לסמכויות הנרחבות שהועברו אליו, ועל אף ההערכה הרבה שישנה כלפי התכניות שהכין, הוא חש פגוע. העלות של רוטנשטינר להתאחדות בשנה היא שלושה מיליון ויש לו חוזה לעוד שנתיים. על פי החוזה, הוא משתכר 110 אלף שקל בחודש נטו ולא היה מוכן לבוא לקראת ההתאחדות.

כמו כן, חבר הפורום המקצועי, שינו זוארץ, שלח מכתב להתאחדות לכדורגל בדרישה לכנס מיידית את הוועדה המקצועית על מנת להבין מה הדרישות מרוטנשטיינר מבחינה כספית ומקצועית ובטענה כי ההחלטה על עתידו לא יכולה להיעשות ללא כינוס הפורום.

בפגישות האחרונות הבהיר רוטנשטיינר כי אם הוא לא יישאר, אז גם אנדי הרצוג לא ימשיך על הקווים, אלא שקברניטי הכדורגל בארץ היו רוצים שהמאמן האוסטרי יישאר, גם אם חברו יחליט שלא לקבל את בקשות ההתאחדות. כמו כן, עד סוף החודש תצא הודעה רשמית על סיום דרכו של המנהל המקצועי ובהתאחדות משוכנעים שיימצא הדרך להגיע איתו להסדר מכובד על עזיבה.

רוטנשטיינר בן ה-58 סוגר בדיוק שנתיים כמנהל המקצועי של נבחרות ישראל. האוסטרי מינה את אנדי הרצוג לתפקיד המאמן, ויחד איתו היה שותף לשני קמפיינים: ליגת האומות, שם סיימה הנבחרת במקום השני - ואמורה להתמודד בפלייאוף על הכרטיס ליורו 2021, וטורניר מוקדמות היורו, שם למרות ניצחון יפה בבית 2:4 על אוסטריה, סיימה בסופו של דבר במקום החמישי והמאכזב. לאחר מה שהיה נדמה כמהפכה בניהולה של נבחרת ישראל, האירוע נגמר מהר מהצפוי - וכעת, ההתאחדות והנבחרת יצטרכו לחפש לעצמן כיוון חדש.

אם שני האוסטרים יעזבו, יוסי אבוקסיס יהפוך להיות המועמד המוביל לתפקיד. בהתאחדות סבורים שיהיה נכון להשאיר את הרצוג לפחות לקמפיין ליגת האומות, אבל אם זה יסרב, אז אבוקסיס הוא השם החם ברשימה, בעיקר בשל רצונו של ברק בכר לאמן את מכבי חיפה. "המחשבה צריכה להיות ארוכת טווח, כי בשנים הקרובות כנראה לא נעפיל לאירוע גדול", אמרו בהתאחדות.