הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

אושר מינוי רוטנשטיינר: "השחקנים רצו שאשאר"

רק שניים מתוך 30 חברי הנהלה התנגדו והמנהל הטכני לשעבר יעמוד על הקווים בקמפיין מוקדמות המונדיאל הקרוב. אוחנה: "הביא מקצוענות". ההתאחדות הכניסה 93 מיליון ש"ח

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  24.12.20 - 14:17
תחילת כתבה

הנהלת ההתאחדות לכדורגל החליטה היום (חמישי) לאשר ברוב קולות את המשך כהונתו של ווילי רוטנשטיינר כמאמן נבחרת ישראל. כמו בוועדת האיתור, בה התנגד למהלך יו"ר הוועדה המקצועית שינו זוארץ, גם בהנהלת ההתאחדות היו שני חברי הנהלה שביקרו את המהלך אותו יזם אורן חסון והצביעו נגד הישארותו האוסטרי כמאמן הלאומי.

יחד עם זאת, יו"ר ההתאחדות זכה לרוב של חברי ההנהלה באשר להמשך כהונת האוסטרי והוא יוביל את הנבחרת הבוגרת של ישראל עד 2022 כשהחלטה לגבי מנהל טכני תתקבל בהמשך. רוטנשטיינר אמר: "זה כבוד גדול עבורי לאמן את הנבחרת ואחריות רבה. מרגש אותי שהשחקנים המובילים שלנו אמרו לי שעשיתי עבודה טובה והם רצו שאשאר. בשבעת המשחקים שאימנתי עשינו עבודה טובה למרות האכזבה מההפסד לסקוטלנד. לדעתי הנבחרת עשתה התקדמות ועלינו בדירוג של פיפ"א - מבחינתי זה הדבר החשוב ביותר. אני רוצה להודות לכל האוהדים שתומכים בנו מהבית".

חסון ציין שהמנהל הטכני שיגיע יהיה בליווי והדרכה של רוטנשטיינר, שיהיה גם אחראי על הדרכת מאמנים. יו"ר ההתאחדות אישר את הידיעה בערוץ הספורט לפיה האוסטרי יקבל בונוסים מיוחדים על עלייה לדרג גבוה יותר וכמובן הגעה למונדיאל. חסון חשף את הבונוסים 300 אלף יורו על עלייה למונדיאל ו-75 על הגעה לפלייאוף.

לצידו של חסון, שהציג את ההמלצה על רוטנשטיינר, עמד אלי אוחנה שאמר: "הוא הביא הישגים משמעותיים. אין קשר לזה שהשחקנים רצו אותו. הוא הביא מקצוענות, הנבחרת מציגה כדורגל טוב ההתנהלות נהדרת". נציג בית"ר ירושלים הפתיע כשאמר שוועדת האיתור החליטה פה אחד על המשך דרכו, וחברי הנהלה רבים הרימו גבה נוכח העובדה שזוארץ היה נגד המהלך ואף הוציא הודעה מפורטת בנושא.

חבר הנהלת ההתאחדות, ונציג בית"ר ת"א בת-ים, ליאור שחטר וחבר הנהלה נוסף, שאול שניידר ביקשו את זכות הדיבור ודרשו לדעת מדוע רוטנשטיינר לא נשאר כמנהל טכני, תפקיד שלשמו הוא הגיע. "זו טעות למנות אותו למאמן", אמר שניידר,"אנחנו לא מנהלים תהליך נכון לתקופה ארוכה אלא כל פעם סותמים חורים ופוגעים בהתקדמות של הכדורגל הישראלי. חשוב לקחת מנהל מקצועי ולא להזיז אותו לדברים אחרים לטובת עתיד הכדורגל"

שחטר הבהיר: "התנגדתי לעניין מינויו למאמן ויש לי שבחים רבים על תפקידו כמנהל טכני. לצערי ברגע שמחליטים לוותר על מנהל טכני - הולכים אחרונה". אריאל שיימן אחד מהוותיקים בהתאחדות לכדורגל ומי ששימש לא פעם ראש משלחת של הנבחרת בעידן האוסטרי אמר: "ווילי לא רצה להיות מנהל טכני , אלא רק מאמן".

כפי שפורסם בערוץ הספורט, רוטנשטיינר דוחף למינוי מנהל טכני זר. רונן הרשקו, הנציג הישראלי היחיד בפיפ"א ומי שאחראי בין היתר מטעם הארגון הגדול באוסטרליה וניו זילנד, ייקח חלק מרכז בצד הטכני והפיתוח של הנבחרות הצעירות. אם ימונה מנהל זר הוא לא יגור בארץ ויבוא לעיתים כדי לראות שפועלים על פי התוכנית.

עוד לפני ההצבעה על המשך דרכו של רוטנשטיינר בחר יו"ר ההתאחדות לכדורגל אורן חסון להסיר מסדר היום את הדיון בנושא חברי המזכירות. חסון ציין שהוא מנהל מו"מ מול מרכז מכבי ויציג את את ההסכמות בנושא ככל שיהיו בתוך חודש. גורמים במרכז מכבי ציינו כי חסון נפגש גם עם גורמים במרכז הפועל ומנסה להביא לרגיעה אחרי שהבין שבקרב הזה הוא יתקשה לנצח. כזכור, חסון הכניס את אריאל שיימן וברק קנה במקומם של מורן מאירי ומשה גולדשטיין ובית הדין פסק שהוא לא רשאי לעשות זאת ללא נציגי מכבי הקודמים.

בנוסף, ציין חסון שישנו גידול בהכנסות המתוכננות מ-81 מיליון שקלים ל-93 מיליון שקלים כתוצאה בעיקר מהעברת כספים גדולה יותר מצד אופ"א. עוד הוכרז שההתאחדות לכדורגל הנורבגית תפצה את מקבילתה מישראל ב-100 אלף יורו בגין ביטול משחק הידידות בין הצדדים שהיה אמור להיערך ב-11 בנובמבר ובוטל.