רוטנשטיינר פנה להתאחדות לגבי אפשרות זימון אצילי

בעקבות השיפור ביכולתו של שחקן מכבי חיפה, האוסטרי סימן את הקשר ההתקפי לקראת מונטנגרו ופורטוגל. בהתאחדות יצטרכו לדון בנושא, בעקבות הקוד האתי ופרשת הקטינות, בה היה מעורב השחקן. גורמים בהתאחדות: "לא ראוי להעניש, אך נדון בנושא כשנתבקש"

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  21.04.21 - 15:28
תחילת כתבה

הכושר הנפלא בו מצוי עומר אצילי אינו נעלם גם מעיניו של מאמן נבחרת ישראל, ווילי רוטנשטיינר. האוסטרי שוקל לזמן את שחקן מכבי חיפה, לקראת המשחקים מול מונטנגרו ופורטוגל בחודש יוני. כזכור, לרוטנשטיינר הובהר בעבר כי במידה שיחליט לזמן את אצילי (או את דור מיכה, שהיה מעורב גם הוא בפרשת הקטינות), יצטרכו בהתאחדות להתכנס ולדון בכך.

הסיבה לכך קשורה בקוד האתי, עליו חתומים שחקני נבחרת ישראל, ובשל הפרשה בה הסתבכו שני השחקנים, כששיחקו במכבי תל אביב. גורמים בהתאחדות טענו, כי מאחר ולא רק שלא היתה הרשעה, אלא שהתיק נסגר ע"י פרקליטות המדינה, לא יהיה נכון להעניש את השניים. "בכל מקרה", אמרו שם, "הנושא יידון, אם וכאשר נתבקש".

הקשר ההתקפי, שחתם במכבי חיפה בחודש ינואר, מחזיק במספרים נאים של 3 שערים ו-6 בישולים עד כה בליגה, יחד עם צמד במשחק הגביע של הירוקים מול מכבי פ"ת - שהעניק לחיפה את הכרטיס לרבע הגמר. כזכור, אצילי שוחרר בסוף העונה שעברה ע"י מכבי תל אביב, במדיה שיחק, בשל מעורבותו בפרשת הקטינות יחד עם דור מיכה. העונה, בינואר, חתם במדי מכבי חיפה - אליה עבר משורות אפואל ניקוסיה.

כאמור, בחלון הבינלאומי הבא, הנבחרת תשחק מול מונטנגרו ופורטוגל - כאשר המשחק מול אלופת אירופה היוצאת, יהווה הכנה אחרונה לנבחרת של פרננדו סנטוס לפני משחקי היורו בקיץ.