הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

נבחרת ישראל הוגרלה בליגת האומות יחד עם איסלנד, רוסיה ואלבניה

הדרך של הכחולים לבנים ליורו 2024 תצא לדרך עם מפגשים מול יריבות סבירות בדרג ב'. מבין כל היריבות, רק רוסיה העפילה ליורו האחרון ונמצאת גם בפלייאוף ההעפלה למונדיאל בקטאר

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  16.12.21 - 19:38

הגרלה סבירה יחסית לישראל בליגת האומות. כשעדיין לא ברור מי יאמן אותה, הנבחרת בכחול לבן הוגרלה הערב (חמישי) לבית 2 בליגה B במפעל, ותפגוש בו את איסלנד, רוסיה ואלבניה, בתקווה לנצל מסלול עליה נוסף ליורו 2024.

כל הבתים בליגה B
בית 1: אוקראינה, סקוטלנד, אירלנד, ארמניה
בית 2: איסלנד, רוסיה, ישראל, אלבניה
בית 3: בוסניה, פינלנד, רומניה, מונטנגרו
בית 4: שבדיה, נורבגיה, סרביה, סלובניה

את איסלנד, שמגיעה לבית הזה כנבחרת הבכירה, ישראל לא פגשה מעולם במשחק רשמי, והן נפגשו לאחרונה במשחק ידידות ב-2010, אז צמד של עומר דמארי ועוד אחד של ליאור רפאלוב ב-27 הדקות הראשונות הבטיחו ניצחון 2:3. את רוסיה פגשה ישראל לאחרונה במוקדמות מונדיאל 2014, וזה נגמר בשני הפסדים כואבים - 4:0 ברמת גן ו-3:1 בסנט פטרסבורג.

את האלבנים ישראל פגשה בעשור האחרון בשני קמפיינים - מוקדמות יורו 2018, אז כל נבחרת ניצחה 0:3, ובקמפיים הראשון של ליגת האומות תחת אנדי הרצוג, אז אלבניה ניצחה 0:1 בבית, והפסידה 2:0 בטרנר משערים של תומר חמד ודיא סבע.

לרוב, מטעמים הגיוניים מאוד, החבורה בכחול-לבן מסמנת את טורניר הנבחרות החשוב ביותר באירופה כאפשרות יותר ריאלית מאשר הגעה לגביע העולם, שכן לטורניר העולמי מעפילות רק 13 אירופאיות, בעוד ביורו משתתפות 24 נציגות של היבשת. לפיכך, שווה להעיף מבט כדי להבין מה המסלול שישראל צריכה לעבור כדי להשיג את הכרטיס המיוחל וההיסטורי לטורניר גדול.

היורו הבא ייערך בגרמניה, ובדומה לטורניר הקודם, גם לפניו יהיה שלב בתים של ליגת האומות ולאחר מכן את קמפיין המוקדמות הרגיל. ההגרלה של בתי ליגת האומות מתקיימת כאמור הערב, והמשחקים ייפתחו בחודש יוני 2022 עם ארבעה מחזורים רצופים, שייערכו מיד לאחר גמר ליגת האלופות. לאחר מכן, בחודש ספטמבר, יתקיימו שני המחזורים הנותרים. בהמשך, שלב הבתים של המוקדמות (הגרלה באוקטובר 2022) ייחל בחודש מארס 2023 עם שני מחזורים, ולאחר מכן שניים נוספים בחודשים יוני, ספטמבר, אוקטובר ונובמבר, עם משחקי פלייאוף במארס 2024.

כזכור, המיקום בשלב הבתים של ליגת האומות יכול להשפיע מאוד על הסיכויים להעפיל לפלייאוף, במקרה שהנבחרת לא מצליחה להעפיל ליורו עצמו דרך אחד משני המקומות הראשונים בבית של המוקדמות הרגילות. בניגוד למוקדמות המונדיאל, כאן בשני המקומות הראשונים יש העפלה אוטומטית, והגעה לפלייאוף מתבצעת רק דרך ליגת האומות.