פרום יפתח את העונה בסן חוזה ב-24 בינואר

הבריטי יעשה בכורה בסטארט אפ ניישן לצידו של גיא ניב במרוץ בארגנטינה

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  17.12.20 - 17:21
פרום מתכונן ל-2021 (getty)
פרום מתכונן ל-2021 (getty)
תחילת כתבה

הבכורה של כריס פרום. הרכש הנוצץ של סטארט אפ ניישן יעלה על האופניים בפעם הראשונה במדי הקבוצה הישראלית בטור של סן חוזה בארגנטינה שיתקיים ב-24 בינואר. לצידו של הבריטי ירכב גם גיא ניב הישראלי שהפך לישראלי הראשון שסיים את הטור דה פראנס ב-2020.

״מאז שהתבשרתי שאפתח את העונה במירוץ לצד פרום, קיבלתי מנת מוטיבציה אדירה שלא תיאמן , ולא שהיתה חסרה לי מוטיבציה גם ככה״ סיפר גיא ניב בחיוך, ״זו תהיה הזדמנות נהדרת לבנות את הקשר בינינו במירוץ וללמוד איך אוכל לעזור לו כרוכב המוביל שלנו במירוצים״, אמר ניב.

פרום אמר : "מחכה בקוצר רוח להתחרות לצד גיא ושאר החברים החדשים שלי לקבוצה ולפתוח כבר את הפרק החדש הזה בקריירה שלי. אני כבר רוצה לדווש קדימה לעבר ההרפתקאה החדשה הזו״. פרום עושה הימים אלו בסדרת אימוני טרום עונה בקליפורניה ואילו הישראלים של הקבוצה וביניהם גיא ניב, מתאמנים בימים אלו בישראל".

"פרום מתאמן מאד קשה״, סיפר הבעלים שותף של הקבוצה סילבן אדאמס בסיפוק, "יהיה מלהיב ומרגש לראות אותו במדי הכחול לבן בפעם הראשונה , ובדרך חזרה לכושר מלא״.

בקבוצה ביקשו עם זאת לרסן מעט את הציפיות מהבכורה של הרוכב האגדי. ״כריס לא מגיע לארגנטינה כדי לנסות לנצח במירוץ אלא כדי לבנות את הכושר שלו לקראת המטרות החשובות של העונה שממתינות בהמשך הדרך״, אמר המנהל המקצועי הבכיר של הקבוצה, הבלגי ריק וורבורגה. המטרה המוצהרת של פרום והקבוצה היא להתמודד על הנצחון בטור דה פראנס.

בכל מקרה, הקבוצה תגיע למירוץ עם שאיפות לזכות לפחות בשלב אחד עם הספרינטר שלה רובי בארבייר שבעונה שעברה הוביל אותה לנצחון בשלב הראשון. אבל השלב הששי יהיה המבחן המרתק מכולם לפרום ולגיא ניב, שני המטפסים של הקבוצה בהרכב, העליה לפסגת ״הקולורדו״, בגובה 2,600 מטר. "אני לא מצפה להיות בעושר שיא במירוץ הפתיחה אבל יהיה מסקרן לראות איך הגוף יתפקד״, סיכם ניב.